Renkli Saçlar

Bu sene iyice kendini gösteren renkli saçlar benim favorim. Aslında senelerdir hep hayalimde olan bu tip renkli saçlara cesaret edip bir türlü yaptıramadım. Çok istedim hep ama malesef yaptıramadım; ta ki geçen seneye kadar. 
Geçen sene önce mor-kırmızı, sonra mor-lacivert en son yeşil ve yeşil-mavi ile saçlarımı renkten renge soktum. Kendimi bildim bileli kızılın tonları haricinde bir renk kullanmayan ben, bu saçlarda kendimi kaybettim. İstedim ki hep böyle kalsınlar. Ama hepimizin bildiği gibi geçici su bazlı boyalarla yapıldıkları için diğer saç boyaları gibi kalıcı olamıyorlar. Ve sık yıkamaya bağlı olarak zamanla kaybolup gidiyorlar.
Renkli boyaların saçlara verdiği tek zarar için şunu söyleyebilirim aslında. Bu boyaları saçınızın renginden bağımsız tutması için illa ki açılması gerekiyor. Örneğin yeşil için saçınızın beyazlaşıncaya kadar açılması gibi mesela. Bu açma işleminden sonra kuaförünüz ne kadar bitkisel yada organik yada zararsız madde kullandım dese de saçlarınız feci bir şekilde yıpranıyor. Hı belki ben çok sık sık yaptırdım bunları fazla açılmalarını beklemeden ondan da olabilir ama yine de yıpranıyor o saçlar. Ve toparlanması için gerçekten çok zaman geçiyor. 1 senedir sadece kendim boyuyorum saçlarımı ve ayda 1 aralığında tutmaya çalışıyorum. Renkli saç mı? Aaah içim gidiyor ama belki bir tutamda ancak yaptırabilirim bundan sonra. Hepinize mutlu haftasonları şimdiden.

You May Also Like

0 Yorum