Tatil Notları Vol.2 "Kaputas Plajı"

Kaputaş Plajı, Kaş Kalkan arasında saklı kalmış bir cennet bana göre. Birkaç yıl öncesine kadar buranın varlığından habersizdim ve tesadüfen internette denk gelmiştim. Geçen yıl çok istememe rağmen gidememiştim ama kısmet bu seneyeymiş demek ki. İlk andan itibaren sizi büyüsü altına alıyor. O merdivenleri inmek için sabırsızlanıyorsunuz, bir yandan da tepede kalıp izlemek için. Garip bir yer evet (:


İlk karşılayan yazı
Merdivenlerin bazılarında bu yazıya da denk gelmeniz olası, kaçırmayın derim (;Plajda şemsiye kiralayanlar var, isterseniz yiyecek içecek satanlar ve duşlar da var. 


Fotoğraflardan ne kadar sakin görünse de sizi yanıltmasın. Kıyı acaip dalgalı, denize girmek için bayağı efor sarfetmeniz gerekebiliyor. Herkes bu dertte olduğu için o aşama oldukça eğlenceli aslında. Dalgaların alıp attığını mı ararsınız, deli gibi koşarken dalganın alıp yutanları mı ararsınız hepsi var (: Ben sakinliği tercih ettiğim için dalgalarla inatlaşmadım ve usul usul girdim denize. Dalgaları aştığınız anda ayaklarınız yerden kesiliyor net bir şekilde; derin çünkü (: Çıkmak mı tabi ki istemiyorsunuz.


Yukarıdan manzara müthiş değil mi sizce de ? Deniz nefis görünüyor.


Ve Kaputaş Plajı macerası da hiç istenmese de bitiyor malesef. Umarım herkes bu güzelliği yaşama fırsatı bulur. Sevgilerimle (;

You May Also Like

0 Yorum