Amerika Macerası Vol 1.

Herkese Merhaba,

Uzun hatta çok uzun zamandır buraları ihmal ettiğimin farkındayım ama instagram hesabımdan takip edenler az çok halimi bilirler. Birkaç aydır içinde bulunduğum Amerika telaşı, stresi geçen hafta başlayıp bu hafta sona erdi. Açıkcası üzülmedim desem yalan olur. İlk yurtdışı seyahatim olacağı için oldukça heyecanlı ve gergindim. Ama birlikte olduğum grubun rahatlatma etkisiyle bunu hafifleterek yolculuğumuza başladık.Hepsini tek postta sanırım bitiremeyeceğim bu yüzden farklı partlara bölme kararı aldım. Umarım sıkılmazsınız (;

Ulaşmamız gereken yer; Florida'nın Tampa eyaletiydi. Ve bize fazlasıyla uzak. Bu yüzden ilk önce Adana-İstanbul, sonra İstanbul-New York ve son olarak da New York-Tampa seferini yapmak zorunda kaldık. Sanırım şanslıyız ki New York'a aktarmalı uçuşları es geçmişiz.Yoksa hiç çekilmezdi.

NY/Tampa seferine kadar THY ile yolumuza devam ettik ve memnuniyetimizi anlatmama kelime bulamıyorum. Tampa için JetBlue firmasının uçağına binince daha da iyi anladım ne kadar kaliteli bir firma olduğunu.

Uçuşlar, beklemeler, rötarlar derken bizim ortalama olarak 24 saatimizi aldı diyebilirim. Şansımızdan New York'ta o dönem hava fena olduğu için rötar üstüne rötar yedik. Çok şükür sağ salim vardık. Otelimiz Tampa Marriott Waterside & Marina; oldukça hoş manzarası ile sabah uykumuzun açılmasını sağladı. Kahvaltı sonrası kısacık bir yürüyüşle etrafı keşfettik biz yine de. Sonrasında da ilk gün için planladığımız alışveriş turu vardı. Sanırım alışverişte kendimizi kaybetmişiz ki o güne dair sadece sabah fotoğrafları var başka fotoğraf bulunamıyor (: İlk gün fotoğrafları ile başbaşa bırakayım sizi, öpüyorum.

Devamı gelecek..

 

You May Also Like

0 Yorum