Inceleme - L'Oreal Paris Preference Red Ombre Seti

Merhaba,

Boyama konusunda uzun süren sessizliğimi sanırım L'oreal'in bu seti ile kendi kendime bozdum. Gratis'e kadınlar günü için yaptığı indirim günlerinde uğradığımda gözüme çarpmıştı. Fiyatı da indirimli olunca merakımı gidermek adına elim istemeden de olsa gitmişti. 


Haftalardır internette sürekli bu set ile ilgili inceleme yazılarını okuyup, uygulama videolarını izleyip karar vermek için bekledim. Oldukça yıpranan saçlarımı boyamama kararı almıştım bir kaç ay önce. Fakat, araya kardeş nişanı gibi bir sürpriz girince illa ki bir değişiklik şart oldu. Bende bu bahaneyle biraz kestirip kısalttırdıktan sonra bu setle de renklendirme yapabildim.


Yurt dışında ki setlerden farklı olarak Türkiye'dekilerde sıvısı ve içine karıştırılan boyası var sadece kutu içeriğinde. Ayrıca özel fırçası ve boya sonrası bakım kremi var. Fakat yurtdışı paketlerinde toz açıcı da yer alıyor ki bu iyi ki bizde yok dedim. Çünkü bu toz açıcıların yıpratması hep daha güçlü.

Gelelim uygulamasına;

Uygulaması oldukça kolay. Fakat saçınız benim gibi kısa ise boyun ve yüzünüzü korumanız gerekiyor. aksi halde boyanan saçlar değebiliyor. Nemli peçete ile bekletmeden sildiğinizde geçiyor gerçi ama yine de dikkatli olmak da yarar var diye düşünüyorum.

 Uygulamadan önceki saçımın rengi görüldüğü gibi uçlar daha açık renkli. Farklı boylarda olduğu için uygularken de hepsini aynı hizadan başlatmak zorunda kaldım.


Saç diplerine sürmeden özel fırçası ile başka bir aparata gerek duymadan, kendinize göre belirlediğiniz uzunluktan uygulamaya başlayabiliyorsunuz. Okuduğum yazılarda çene ile boyun arası mesafeden başlamak en ortalama yer olrak belirtiliyordu. Fakat saçım kısa olduğu için bu kurala ben uyamadım malesef. Ben diplerden gelen boyasız saçlarıma hiç dokunmamak adına boyalı kalan kısımlardan başladım uygulamaya. Fırçası sayesinde geçişler kolaylıkla yapılabiliyor. Ve benim saçıma fazla fazla yetti kısa olduğu için. En fazla 35 dakika bekletmeniz gerekiyor. Ara ara da rengi kontrol etmenizde fayda var. Ben kızıl aşığı olduğum için oldukça hoşuma gitti açıkcası verdiği kırmızılık. Hatta alırken bir de bakırımsı renk vardı onu mu bunu mu alsam diye de kararsız kalmıştım. Ama iyi ki bunu almışım. Gün ışığında daha güzel ışıldaması moral veriyor.


Ve sonuç ta ta taaa tam (: Merak edenler için umarım aydınlatıcı bir yazı olmuştur. Bu ürün için L'oreal Türkiye ekibine teşekkürler.

Sevgilerimle

You May Also Like

4 Yorum

 1. Hmm güzel olmuşş ben de denedim ama sürer sürmez saçlarımı bi garip yaptı korkup hemen yıkadım Ztn saçlarımı zor toparladım yanıktan riske edemedim

  YanıtlaSil
 2. Teşekkürler (: Ben oldukça uzun zamandır boyamadığım için sanırım bir zarar görmedim şimdilik. Ama bir daha ne zaman tekrarlarım onu da hiç bilmiyorum (:

  YanıtlaSil
 3. Çok uzun zamandır saçlarımı boyamıyorum.
  Fakat, ombre boyayı hem de evde uygulayabilmek harika olmuş :)
  Güle güle kullan :))

  YanıtlaSil