Deniz, Kum, Güneş Kısaca Tatil Favorilerim (:

Instagramdan takip edenler bayram öncesi kısa bir Antalya - Kaş turu yapıp geldiğimi biliyordur. İşlerden ve özellikle Adana'dan böylesine kaçış herşeyden iyi geldi. Denizi ve yüzmeyi fazlası ile sevdiğim için de tatil modum kumsal ve güneş üzerine kurulu. Yayla hiç benim tatil anlayışıma göre değil. Hafta sonu kaçamakları için belki (:
Güneşlenmek ve bronzlaşmak en sevdiğim şey; bronz tenim hiç gitmesin istiyorum beyaz tenli olduğum için. Ve yine beyaz tenli olduğum için güneşte kalmak dikkat etmezsem eziyete dönüşmesi an meselesi. Ama artık kullandığımız ürünler bize daha dikkatli olmamız konusunda yardımcı. 

Gelelim deniz ve güneş sırasında kullandığım ürünlere ve sonrasında ki ürünlere;
Bronzlaşmak ve az da olsa korumak için; Yıllardır kullandığım Nivea artık sabit markam oldu. Havuç özlü bronzlaştırıcısını çok seviyorum. Kokusu ve verdiği bronzluk enfes. Koruma faktörü ise; malesef ve doğal olarak 6. Yoksa bronzlaşmam imkansız (: bu yıl ek olarak yine aynı içeriğe sahip ve Nivea'nın bronzlaştırıcı yapını da aldım. Ve bu üründen de memnun kaldığımı söylemek isterim.
 
A101'de öylesine gezerken denk gelip aldığım başka bir bronzlaştırıcı ise: Gabrini markasına ait. Sanırım Kakao kokusuna kapılıp aldım. Ellerim ve ayaklarımda kullandım. Jel bir yapıya sahip. Herhangi bir şikayetim olmadı. Koruyucu Faktörü: 2.
Yüzüm için ise; geçen yıl Watsons'tan aldığım ve çok memnun kaldığım Solait yüz koruyucusunu kullanıyorum. Bitmesi an meselesi yenisini almak için. Koruma faktörü: 50.

Ve dudaklarım için ise: Maybelline Babylips Peach Kiss. Sahilde bundan güzel koruma ve renk mi olur dimi ama.

Herşey güzel, bronzlaştık, güneşlendik de akşam vakitlerinde sızlanmamak, biri dokunduğunda hoplamamak için neler yaptım ?
Duş sonrası; Yine klasik markam Nivea Aloe Vera'lı güneş sonrası ferahlatıcı spreyini kullandım. Hem serinletiyor hem de ferahlatıyor. Geçen yıl yine Watsons'tan aldığım Solait güneş sonrası ferahlatıcı spreyde aynı özellikte. 2'sini de dönüşümlü kullandım diyebilirim. Uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız bu iş için tercih edebilirsiniz rahatlıkla.

Ayrıca bu yıl ek olarak bir de Moshos Garden'ın yeni nesil ürünlerinden olan vücut kremasını gece yatmadan önce kullandım. Ve fazlasıyla memnun etti beni. Spreylerin verdiği nem gece boyunca yetmiyor açıkcası. Fakat bu ürün resmen nem bombası (:

Dudaklarım için ise; bu sefer renksiz Maybelline Babylips Mint tercihim oldu. Yaz akşamlarının ferahlığını fazlasıyla yakıştığını düşünüyorum.

Sizin favori ürünleriniz neler ? Bu arada tatilde olanlara iyi tatiller (:

You May Also Like

1 Yorum