Okuma Aşkını Tetikleyen Site; Babil.com

Herkese Merhaba,
Oturduğumuz yerden neredeyse tüm alışverişlerimizi ihtiyaçlarımızı karşılar olduk. Bu ihtiyaçlarımız arasında kitapların da yeri ayrı eminim ki. Aslında biz kitapseverler yayın evlerinde ya da kitap satıcılarında vakit geçirmeyi daha çok severiz ama zaman sıkıntısı yaşıyorsak internetten alışveriş kaçınılmaz.

İşte internette gezinirken uzun zamandır denk gelen bir siteydi Babil . Açıkcası adamakıllı inceleyip, fiyat karşılaştırması yapma fırsatı yakalayamamıştım. Ta ki geçtiğimiz Pazar gününe kadar. Evde otururken elimde okuyacak kitabım kalmadığını fark ettim. Ve dedim ki şu babil.com 'u bir ziyaret edelim bakalım (:

Öncelikle 29 TL ve üzeri alışverişinize ücretsiz kargo olması avantaj. Çoğu diğer sitelerde daha yüksek bedel tercih ediliyor ücretsiz kargo için. Kitap alışverişinde kargoya para vermek mantıksız geliyor bir de bana nedense. 
Kargonuzun paketlemesi ise tam kitaplara göre. Abuk büyüklükte kutu ya da kargo poşeti içerisinde değil, oldukça güzel dosya şeklinde karton zarf içerisinde. Bantlarla çevrili açması eziyet şeklinde de değil, orjinal bir emniyet şeridi ile rahatlıkla açabiliyorsunuz. Kitapların haricinde babil.com 'dan hediye başka bir kitap Muzıkacı Yanko ve Kamyonka) , kurşun kalemler, en sevdiğim yaratık olan baykuşlu ayraçlar ve bir de sevimli çizimlerin olduğu extra tek sayfa eklenmişti siparişime. 

Gelelim aldığım kitaplara; Sarah Jio fırtınasına bende ne zaman kapılırım diye beklerken kısmet bugüneymiş demek ki (: Mart Menekşeleri ve Son Kamelya ilk tercihlerim oldu. %30 indirimli fiyatları ile adeti 11,90 TL'ye geldi. 
Baki İkala Erikli'nin Meleklerle Yaşamak adlı kitabı ise kuzenimin tavsiyesi idi. İnanarak okuyacağım bir kitap olması muhtemel. Çünkü bu tip konularda insanın kendi iyi hissedebilmesi ve yazılanları bir an bile olsa olumlu düşünebilmesi önemli. Melek macerası için bu seriden ilk tercihim de bu kitap oldu. Yine bu kitap da %30 indirimle 6,30 TL'ye geldi.

Genel anlamda babil.com 'u çok sevdim. Pazar günü verdiğim siparişim Pazartesi yola çıktı ve Çarşamba günü elime geçti. Paketlemeleri, hızlı sevkleri ve sevimli hediyeleri için uzun süreli kalıcılık diliyorum internet aleminde. Artık kitaplarımı alacağım adres belli diyebilirim (:

You May Also Like

2 Yorum

 1. Mart Menekşeleri'ni yeni bitirdim. Tam anlamıyla sıcacık bir kitap. Bir çırpıda da bitiveriyor.
  Keyifli okumalar şimdiden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de ilk tercihimi ondan yana kullanacağım okumaya başlamak için (:

   Sil