Ne Dinliyorum ? - Ceyl'an Ertem * Amansız Gücenik

Bitmeye yaklaşan Pazar günümüzden herkese merhaba. Bu sefer yine bir müzik yazımla karşınızdayım. 2014'ün bitmesine az bir zaman kalmışken sevgili Ceyl'an Ertem'in yeni albümü Amansız Gücenik bizlerle buluştu. Aylardır stüdyoda olduklarını biliyorduk biz takip edenler fakat albümün çıkmasını da sabırsızlıkla bekliyorduk tabi ki (:
Albüm adını Edip Cansever'in Ben Ruhi Bey Nasılım ? şiiriinden alıyor ve albüm kayıtlarında yine tanıdığımız ve şahane müzisyenler var. Ve bir de şarkı sürprizi gizli albümde ve bunu duymak için sonuna kadar dinlemeniz gerekiyor tüm şarkıları. Hangisi olduğunu söyleyip oyun bozanlık yapmak istemiyorum (;

Yıldız Tilbe'den yıllar önce duyduğumuz belki de çoğumuzun çocukluğuna denk gelen şarkı El Adamı cover'ı mevcut albümde. İlk dinlediğim şarkı o oldu. En azından bildiğim bir şarkı ve söz sıkıntım yok diye düşündüm. Fakat diğer şarkıları sırasıyla dinlemeye başladığımda işler tamamen değişti.

Gideni Tutma var ki Elif Çağlar Muslu güzelliği, Bile İsteye var ki Cenk Erdoğan'ın dokunuşu fazlasıyla belli olan, Umut Var var ki bas bas Mabel Matiz bağıran, Yorgun Eller var ki mis gibi Can Güngör kokan, Bitince var ki Cihan Mürtezaoğlu rüzgarını getiren, Beş Gündür, Şarkıcınım ve Naif var ki müziklerinde Cem Tuncer ve Ediz Hafızoğlu kıpırtılarını yayan vücüdumuza. Ve sözler de yine Ceyl'an Ertem'den çoğu şarkıda. Ayrıca Hırpalandı Mayıs var ki komple içimizde ayrı yere gelen, gelecek olan, dinlerken tüyler ürperten..

Albümün teaser'ını izlemek isterseniz; Albüm Hikayesi
Albümün ön dinlemesini yapmak isterseniz; Amansız Gücenik
Albümü almak isterseniz de ki bence edinmelisiniz hemen (: ; Amansız Gücenik

You May Also Like

0 Yorum