Şifa Kimya - Karadut Şurubu

Mutlu Pazarlar herkese,

Ben bugün maalesef ağzımda ki yara ile hafif acılı bir gün geçiriyorum. Normalde bu tip ağız içinde ki yaralar ya da başka bir deyimle aftlar B vitamini eksikliği gibi görünse de bende tam tersine B vitamini takviyesi aldığımda çıkıyor. Fakat bu sefer tamamen doğal olarak oluştu. En kötüsü de bir şeyler yerken hızlı davrandığımda ısırarak durumu daha da büyüttüm sanırım. Bu sabah da artık acısına dayanamadığım için müdahaleye başladım.


Bu şurupla tedavi bana rahmetli dedemden hatıra. Önceleri daha çok ağız yarası ve uçuk problemim vardı. Ve o da hiç dayanamazdı benim bunlarla uğraşıp, canımın yanmasına. Bir gün sırf bunu arayıp bulmak için çarşıya gitmişti ve o gün bugündür ben bu şurupla manevi bir bağlılık yaşıyorum. Bir nevi ata yadigarı, bittikçe aldığım yanımdan hiç ayırmadığım bir ürün.


İçeriği gördüğünüz gibi. İlaç türevi olduğu için farklı maddeleri görmeniz doğal. Ama Karadut şurubunu aktarlarda da bulabilirsiniz. Fakat yakınınızda aktar ya da doğal ürünler satan mağazalar yoksa benim kullandığım bu Şifa Kimya'ya ait olan Karadut şurubunu eczanelerden bulabilirsiniz. Fiyatı da 7 TL gibi uygun bir rakama sahip.


Kullanımı nasıl derseniz ağzınıza alıp çalkalayıp ya da gargara şeklinde kullanabildiğiniz gibi benim gibi kulak çöpü yardımı ile de yaranın üzerine sürebilirsiniz. Normalde diş eti rahatsızlıklarına ve iltihaplarına da faydalı olduğu için ağzınızı çalkalamanız sorun teşkil etmiyor. Tadı kötü değil, bal kıvamında hafif şekerli.

Sağlıklı günler geçirmenizi diliyorum (;

You May Also Like

4 Yorum

 1. Canım seni yeni keşfettim ve üzüldüm geç kaldığıma.Takibe alıyorum,bana da beklerim:)
  Öpüyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa ne güzel (: Geç olsun güç olmasın, bende geliyorum hemen seni ziyarete tatlım (:

   Sil
 2. Merhaba ben kızıma günlük bir çay kaşığı içiriyorum içilecek de kullanılabilir mi teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 3. Her gun 1 cay kasigi ac karnina icin vucut direncini artiriyor fiyati 13 tl

  YanıtlaSil