Biz Erkeklerin Nesiyiz ?


Fazlasıyla hüzünlü ve sinirli olduğumuz dünden sonra bu sabah uyandığınızda aklınıza sizin de benim gibi yine aynı konu geldiyse hala içimizde ki duygular ölmemiş demektir. Gece yastığa başımı koyduğum an gözümün önüne #özgecanaslan geldi. Tabi ki bu acıyı böylesine yaşamak zorunda kalan ailesi ve arkadaşları. Kim bilir neler çekti, nasıl mücadele etti. Ve belki de dayanamayıp ölsem de kurtulsam dedi. 

Bir insanın ölümü bu kadar umursanmaz ve kolay olmamalı. Herkes kendini bu insanın yerine koysa ! Özellikle erkekler bunu yapan özellikle, daha aşağılık düşünen erkekler bu kızların/kadınların yerine kendi annesini, kız kardeşini, sevgilisini koyup da düşünsün bakalım neler oluyor ? O dünya nasıl da yerle bir oluyor. Hoş biz yaşadığımız dünyada kendi kızına, torununa, öğrencisine, hastasına, ablasına tecavüz eden ve onunla evlenen tipleri gördükçe nasıl bir kafa ile mücadele ettiğimiz de apaçık ortada.

Toplum tarafından erkeklerin hep baş tacı olması, küçüklükten itibaren hadi pipini göster denilen bir aymazlıkla büyütülmesi aslında tüm de bu olanların temel taşları değil mi? Biz kadınlar ne yapsak suçlu, ne yapmaya çalışsak beceriksiz, ne söylemeye kalksak hep sen bilirsin zaten lafına maruz kalan taraf değil miyiz? Kıyafetine, makyajına, saçına kadar yaftalanan; trafikte sürekli sıkıştırılan, otobüse bindiğine pişman edilen, yalnız yaşamayı bırakın düşüncesini bile anında tuzla buz eden varlıklar tarafından yaşamak zorunda kalan taraf olmak, pek de adaletli görünmüyor. 

Biz bazı şeylerden bile bile uzak durdukça "insanları aşağılama sakın" denmiyor mu etrafımızdan hep ? Mecbur muyuz biz her yere kalabalık koloni halinde ya da illa ki yanımızda biri olarak gitmeye. Erkekler sizin gibi değiliz biz anlayın artık. Savunmasızlara saldıracak, canını alacak, kendi zevki için tutsak edecek yaratıklar değiliz. Allah hepinizi kendi cinslerinize muhtaç etsin !!


You May Also Like

0 Yorum