Burcunuza özel krem olduğunu biliyor muydunuz? - Artemis Natural * Kova Burcu El ve Vücut Kremi

Herkese Merhaba,

Her ne kadar günlük burç yorumları çoğu zaman bize yeterli gelmese de kadınlar olarak bu tip manevi inançlarımız oldukça fazla değil midir hep? Doğduğumuz gün ve aya göre sahip olduğumuz burcun yanında, doğum saatimize göre yükselen burcumuz ve daha ayrıntılı incelendiğinde yıldızımız, evimiz, gezegenimiz bile oluyor. Tüm bunlar bir araya geldiğinde çoğu zaman gerçeği yansıtıyor. Ya da biz öyle hissediyoruz.Durum böyle olunca burcumuza yönelik renk seçimlerimiz, yaşam alışkanlıklarımız, uğurlu sayı ve taşlarımız daha da sayamayacağımız bir çok şeye dikkat eder hale geliyoruz. İşte tam da bu noktada Artemis Natural burcumuza özel el ve vücut kremleri ile olaya bambaşka bir boyut getiriyor. Burca göre krem de mi olurmuş dediğinizi duyar gibiyim ama nasıl burca göre koku seçimimiz ya da bitki, çiçek seçimimiz varsa krem neden olmasın ki (;

Ambalajı gördüğünüz gibi oldukça pratik. Çantada taşınabilecek hafiflikte ve boyutta ayrıca.


Artemis Natural 'den bana hediye olarak gönderilen krem ise benim burcuma yani Kova burcuna uygun olduğu düşünülen el ve vücut kremi. Öncelikle paketlemesi çok şık onu belirtmek isterim. Doğallık olduğu gibi yansıtılmaya çalışılmış bence paketlemede. 


İçeriğinde bulunan maddeler ve özellikleri ise şöyle;

* Susam yağı: İçerdiği yüksek oleik asit (Omega-9) ve antioksidanlar nedeniyle, cildin yaşlanmasını engellemeye, kalıcı nem oluşturmaya yardımcı olur.

* Aspir çiçeği yağı: Deve dikeni benzeri çiçekli bir bitkidir. Eski Mısır’dan beri kullanılmaktadır. Cildi nemlendirir ve yenilediği bilinmektedir. Serotonin ve Omega-6 yönünden zengindir.

* Üzüm çekirdeği yağı: Stres, güneş ışınları, sigara, alkol, çevre kirliliği ile alınan zararlı maddeleri yok etme özelliği bilinmektedir. Bu da güçlü bir antioksidan olduğunu ispatlamaktadır. Cilt kırışıklıklarını düzelterek ve cilt sarkmasını engelleyerek yaşlanma etkilerini geciktirmektedir.

* Kayısı çekirdeği yağı: Cildi sıkılaştırarak ciltteki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Akneleri temizlemekte kullanılabilir, cilde canlılık verir.


* Jojoba yağı: Göz makyajı da olmak üzere yüzdeki makyajı kolaylıkla ve nazikçe temizler. Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler. Cilde esneklik kazandırarak karın ve bacaktaki çatlakları önler. Güneşlenme sonrasında kullanılabilir. Ciltteki yanmayı ve dökülmeyi hafifletir. Cildi yumuşatır. Çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için kullanılır.

* Gliserin: Doğal sabun yapımı sırasında yan ürün olarak elde edilen bir çeşit doğal bitkisel mumdur. Elma kabuğunun dış katmanını tırnağınızla kazıdığınızda toplanan şey gliserindir. Havadaki nemi çekebilecek kadar güçlü nem tutma özelliği vardır. Cildin üst katmanının doğal bir bileşenidir. Koruyucu bir katman oluşturur.

* Aloe vera özü: Orta Amerika ve Kuzey Afrika çöllerine özgü bir bitkidir. Yetmişten fazla besleyici vitamin-mineral-enzim içerir. Birçok faydalı özelliği dolayısıyla harika bitki olarak da bilinir. Güneş yanıkları, yaralar, cilt lekeleri için kullanılır.


Kokusunun yaratıcısı içerikler ise; Üst notalarında zambak ve pembe gül gibi çiçeksi kokular, Orta notaları yumuşak baharatlı kokular, Temel notaları portakal, mandalina gibi ferahlatıcı ve tatlı kokular.


Ben şimdiden sevdim diyebilirim bu kremi. Paraben, alkol ve renklendirici içermiyor. Ayrıca Türk Markası ve hayvanlar üzerinde deney yapmıyorlar. Neden tercih etmeyelim ki (; Aranızda hala bu kremler ile tanışmayan varsa adresi tekrar yazıyorum: Artemis Natural - Burç Kremleri

*Artemis Natural ekibine bu paket için tekrar teşekkürler.

You May Also Like

0 Yorum