Detoks Suyu - Çilek & Limon & Nane


Herkese Günaydın,

Sağlıklı beslenme aslında bir alışkanlık olmalı hepimiz için. Fakat sağlıklı beslenme genellikle zayıflama ya da diyet olarak algılanıyor. Etrafımızda ki insanlar bile yemek ve içecek tercihlerimize göre hayırdır diyette misin sorularını yönelttikleri zaman sinirlerimizi zıplatmıyor mu ?

Gelelim son zamanlarda sıkça rastladığımız ve gördüğümüz detoks sularına. Sabahları sıcak çay yerine su ya da kahveyi tercih ediyorsanız benim gibi bu sular tam da bize göre aslında. Normalde çay ile aram yok, enteresan bir şekilde midemi ağrıtıyor hangi türlüsünü denersem deneyeyim. Bu durumda çaydan uzaklaşmamı sağladı zamanla. Kahvaltıda bile çayı tercih etmiyorum. Süt, meyve 
suyu, kahve, su bazen kola bile olsa çay çok nadir oluyor.

İşte bu noktada içtiğim suyu daha da içilebilir ve bünyeme yararlı hale getirmek adına detoks karışımları işimi kolaylaştırıyor. Yapımı çok basit, yeter ki hangi meyveyi ya da sebzeyi istediğinize karar verin.


Benim en çok tercih ettiğim başlıktan da anlaşıldığı gibi çilek & limon & nane üçlüsü. 5-6 adet çilek, 8-10 dilim limon ve istediğiniz kadar nane yaprağını 1-2 litrelik suya atıp, üzerini suyla dolduruyorsunuz. Gece buzdolabında ortalama 8 saat beklettikten sonra içilecek kıvama ve tada geliyor. içebildiğiniz kadar için (;

Çilek, güzel bir tatlandırıcı ve antioksidan özelliktedir. Ayrıca içeriğinde ki C vitamini dolayısı ile tam bir vitamin kaynağıdır. Limon, tüm vücut için etkili bir sindirim sağlayıcıdır. Taze nane ise kan hücrelerinin oluşması için gerekli demiri sağlar. Ve vücudun kan ve bağışıklık sistemini güçlendirir. 

Hepinize sağlıklı günler (;

You May Also Like

0 Yorum