Ne Okudum ? Çi - Akilah Azra Kohen


Herkese Merhaba,

Azra Kohen'in 2. kitabı Çi'yi de bitirmemin şerefine, inceleme yazımla karşınızdayım. Bittiğine üzüldüğüm kitap serileri arasına giriyor gerçek anlamda. Sanırım Pi gelene kadar her 2 kitabın üzerinden de 1 tur daha geçmek isterim.

Fi'de hikayeler ve kahramanlarına ve olay örgülerinin başlamasına tanık olmuştuk, okuyanlar çok iyi bilir. Çi'de ise olaylar biraz daha kaldığı yerlerden, biraz da daha fazla gelişerek ve değişerek devam ediyor. Kalbimin kıpır kıpır olduğu, geçmişe götüren satırların şaşkınlığı ile yine bu kitabı da bir çırpıda bitirdim.

Aslında hakkında yazılacak ve konuşulacak o kadar çok şey var ki ne yazsam tanımlayamaz kitabı. Ayrıca çoğu karakterin altı çizilesi sarf ettiği bilgilendirici cümleleri çok sevdim. Gezi dönemi ve din konusunda yapılan konuşmalar, tartışmalar, kavgalar an be an beynime kazındı, tekrar canlandı.

Kesinlikle okumalısınız, ben kitabı daha fazla deşifre etmek istemiyorum. Sadece yine her kitapta beni fazlası ile etkileyen cümlelerden en aza indirerek seçebildiklerimi yazarak yazıma son vermek istiyorum.

" Öfkeden daha kötüsü öfkeyi içinde tutmaya çalışmaktı. "
" Çünkü hayatın merak etiğimiz ve kınadığımız her şeyi bize yaşattığını biliyordu. "
" Nesin sen ? Etrafındaki her şeyi kontrol etmeye çalışan, manipüle eden, istediğini alabilmek için hayatla oynayan, tüketen, bozan, yağmalayan, doymayan. Nesin ! Nasıl bu kadar çirkin olabilirsin. "Deniz favori karakterim olmaya devam etti bu kitapta da. Bol kitaplı, huzurlu saatler sizinle olsun (;

You May Also Like

0 Yorum