Ne Okudum ? Gündüzsefası * Sarah Jio


Herkese Merhaba, Mutlu Pazarlar,

Yine bir kitap yazımla karşınızdayım. Goodreads 'de bu yıl ki okumam gereken kitap 99 adetti ama bu hızda gidersem bitmeyecek gibi. Tabi bunda işlerin yoğunluğu ve kafa kalabalıklığının da etkisi olabilir. Tamamen boş kafa ile okuma taraftarıyım ben kitabı. Yoksa görünürde okuyorum ama anlamadan geçiyorum gibi geliyor bana her seferinde.

Sarah Jio kitapları tamamen aynı kurgu içerisinde geçse de içerik bakımından farklılıklar içeriyor. Çok az da olsa. Evet belki de tüm kitaplarını arka arkaya okuduğum için biraz sıradan gibi gelse de dediğim gibi kurguları çok güzel. 


Bu kitapta mesela bir göl evi hayal ettim ve kitap boyunca orada yaşadığımı, nasıl bir deneyim olduğunu düşündüm. Tamamen böyle bir hayat istediğimi farkettim (; Komşuların birbirlerini ziyaret etmek istediklerinde gölü kullanmalarına bayıldım. Ayrıca yaşanan duygu karmaşaları hiç de yabancı olduğumuz türden değiller. Hepimizin hayatında en az 1 kere bile olsa baş başa kalmak zorunda olduğu yüzleşmelerdi.

Pasta ve yemek bölümleri ise beni benden aldı. Hatta bir tarifi yaptım. Yaparken korktum acaba uydurma liste ve tarif midir diye ama gördüğünüz gibi sonuç. Tarçınlı rulo tarifini çok sevdim. Hangimiz sevdiğimiz insanlar için pasta ya da yemek tarifleri depolamamışızdır ki. Yeter ki onlar mutlu olsun diye !


Kitaptan alıntılarıma gelelim;

" Bir yerden başka bir yere giderek kendinden kaçamazsın. "
" Birinin beni kontrol etmek istemesi hoşuma gidiyordu. "
" Ama mutluluk büyümene yardım etme. Bunu sadece mutsuzluk yapar. "
" Onun için her şeyini tehlikeye atmaya hazırdı. Bunu yalnızca birini sevdiğin zaman yaparsın. "
" Bilirsin, her şey bir anda alt üst olur. Acı çekersin. Sonra öylece oturup, her şeyin bir şekilde yeniden mükemmel olmasını beklersin. Ama olmazlar. Asla olamazlar. Artık mükemmel şeyler yoktur. Sadece eskisinden farklı şeyler vardır. Ama o farklı şeyler de harika olabilir. "
" Hayattaki en büyük pişmanlığım, o gece onu orada bırakmak oldu. Kendi yaptığım onca hatadan sonra, onunkini affedebilirdim. "
" Kendi kavrama gücünüze değil, tüm kalbinizle Tanrı'ya inanın ve güvenin. Yaptığınız her şeyde O'nu görün ve bırakın O size yol göstersin. "
" Hayat, öfkeyle yaşamak için çok kısaydı. "

Daha fazla detay vermek istemiyorum Gündüzsefası hakkında. Okumanızı tavsiye ederim, kaybınız olmaz. Bir sonraki kitap yorumumda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

7 Yorum

 1. Sarah Jio nun bir kitabını okudum böğürtlen kışı, hemde soluksuz dili anlatımındaki büyü onun ve çevirmenin ellerine sağlık... böyle keyifli kitap okumayalı uzun zaman olmuştu, bu kitabında okumalı paylaşım için teşekkürler sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böğürtlen Kışı en güzeliydi sanırım zaten kitaplar arasında. Fikir verebildiysem ne mutlu (:

   Sil
 2. Sarah Jio nun kitaplarıyla henüz tanışmadım. Ama ilgi çekici sanırım.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Merhaba;

  Ne zamandır okumayı düşünüyordum seninde yazını okuyunca artık okuma vakti geldi.

  Teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil