Zao Organik Makyaj - Marka Alarmı (;

Herkese Merhaba,
Sizlere yeni bir markadan bahsetmek istiyorum. Çünkü; markanın felsefesi, ürünleri, insana, çevreye ve diğer canlılara duyarlılığı es geçilecek gibi değil. Ürünlerinin sevimliliği ise can alıcı.

2014 yılı Aralık ayında Elit Farma bünyesine katılan ve aslen Fransız markası olan Zao Organik %100 doğal ve organik sertifikalı kozmetik ürünlerine sahip. Çoğu marka bu ürünleri barındırdığını söylese de sertifikalarını görmediğimiz için hiç bir zaman gönül rahatlığı ile alışveriş yapamıyoruz değil mi ? Ki çoğu ürünün içeriğini bile göremiyoruz, görsek de anlayamıyoruz. Tam da bu nokta Zao Organik, tüm logolarını ve sertifikalarını açıkça sergilemekten çekinmiyor.

Zao Organik ayrıca biz hayvan severler için oldukça önemli olan, hayvan deneylerine de karşı bir marka. Ürünleri Cruelty Free logolu.


Tüm bu yazdıklarımın haricinde bir de ambalajlarının sevimli olduğundan bahsetmiştim. Biraz açmam gerekirse; zaten ilk fotoğrafta da görmüşsünüzdür, bambu ambalajlara sahip. Ayrıca değiştirilebilir özellikte. Bittikçe extra ambalaj riskine girmeden aynı ambalajı kullanmaya devam edebiliyoruz.


Bambu malzemenin bir başka özelliği de içerisinde bulunan Silis'in hücre yenilenmesinde ve bağışıklık sisteminde olumlu etkisi.

Ürünlerde 100% doğal içerikler (Oje hariç) mevcut. Bu içerikler organik tarımdan elde edilen etken maddeler ve organik bambudan oluşmaktadır.

Petrokimya endüstrisi ile ilgili herhangi bir terkip maddesi ve koruyucu maddeler içermemektedir.(Parabenler, fenoksietanol, mineral yağ, parafin, polisorbat, EDTA, BHT, BHA gibi). Koruyucu olarak ürünlerde mikro-gümüş kullanılmaktadır.

Benim gibi sizde bu markayı merak edip, incelemek isterseniz Zao Organic adresinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

32 Yorum

 1. çok güzel görünüyorlar

  YanıtlaSil
 2. ambalajlarına bayıldım, değiştirilebilir olması çok iyi.

  YanıtlaSil
 3. Artık çevreyi o denli katleder olduk ki çevreye ve hayvana duyarı ürünlerin tercih edilmesi çok önemli...

  YanıtlaSil
 4. Ambalajları çok şık çevreci ürünler olması da çok güzel.Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Organik Ürünler hayatımızda daha çok olmalı. Denemediğim bir marka ama ilgileneceğim.

  YanıtlaSil
 6. Sırf ambalajları için bile alabilirim :))

  YanıtlaSil
 7. Ambalajları çok farklı ve güzel :)

  YanıtlaSil
 8. Gerçekten ambalajı çok güzelmiş.

  YanıtlaSil
 9. Ambalajlarının görüntüsünden bile organik oldukları belli, harikalar ;)

  YanıtlaSil
 10. Ambalajlar ve renkler harika.. Dekor olarak bile kullanılabilir..:)

  YanıtlaSil
 11. İçerik bir yana ambalajlarına bayıldım ben :)

  YanıtlaSil
 12. Duyarlı olup doğal ve çevreye zararı olmayan ürünleri kullanmak gerek...

  YanıtlaSil
 13. süpermiş bayıldım :-))

  YanıtlaSil
 14. Bende merak ettim şimdi bir inceleyim siteyi :)

  YanıtlaSil