Güneş Görmeyen Kapalı Saçlar İçin Özel Şampuan: LeSoleil


Gün boyu kapalı kalan ve güneş görmeyen saçlar için özel olarak üretilen bir şampuan var artık. LaLout Sa. İsviçre'de geliştirilen ve Terronova Cosmetics tarafından satışa sunulan LeSoleil marka şampuan, paraben ve parafin içermiyor. LeSoleil şampuan kepeğe, saç kırılmalarına ve dökülmelere karşı etkili içeriğiyle kapalı kalan saçlara can veriyor.

Uzun süre güneş görmeyen, hava almayan saç derisindeki mikro damarlar ve dolaşım sistemi epidermisin ihtiyacı olan oksijeni sağlayamaz. Bu durumda saç derimizdeki oksijen miktarı düşer, saç kökleri beslenemez ve saçlar sağlıklı görünümünü kaybeder. Yeterince güneş ışığı görmeyen ve havasız kalan saçlar zamanla cansızlaşır, zayıflar, yıpranır ve kırılır. Üstelik bu durum saç derisinin rutubetlenmesine de neden olabilir. Bu rutubet bakteri oluşumuna, kaşıntıya, kepeğe ve hatta saç dökülmesine kadar gidebilir.  


5 Bitkili ve 5 Mineralli Şampuan

Saç derisinin ve saç köklerinin hava almasını, saçların canlanmasını sağlayan yepyeni bir şampuan LeSoleil, bebek şampuanı kadar saf bir formüle sahip. Saç kökleri ve saç derisi için kozmetik şampuanlardan farklı bir formüle sahip olan LeSoleil, özel olarak formüle edilmiş "5 Bitki 5 Mineral" formülüyle güneş görmeyen saçlara komple bakım sağlıyor. Formülünde bulunan 5 bitki biberiye, bezelye, çörek otu, ısırgan otu, aloe vera ve 5 mineral çinko, bakır, magnezyum, demir ve silis ile saçlara adeta güneş ışığı veriliyor.

LeSoleil Şampuan’da, kuru ve boyalı, yağlı, normal saçlar için 3 farklı alternatif yer alıyor. Market, parfümeri ve eczanelerden temin edilebilecek şampuanların 650 gramı 13.90 TL’den, 375 gramı ise 9.90 TL’den satışa sunuluyor.


*Basın bültenidir

You May Also Like

11 Yorum

 1. bende de var ama henüz hava güneşli olduğundan kullanamadım iyice kışa saklıyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kış mevsiminde kullanmak çok mantıklı aslında doğru (:

   Sil
 2. Ben de saçlarımı sürekli topuz yapıyorum. Sanırım Bu üründen kullanmam gerekecek

  YanıtlaSil
 3. Ben de saçlarımı sürekli topuz yapıyorum. Sanırım Bu üründen kullanmam gerekecek

  YanıtlaSil
 4. Biz plaza çalışanları hiç güneş görmüyoruz.. Sanırım ben de kullanabilirim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değil mi güneşsiz her alan için uygun olacaktır (:

   Sil
 5. Ben bu ürünleri sadece kapalı bayanlar ya da doktorlar gibi bandana takanlar için sanıyordum. Demek ki benim de kullanımıma uygunmuş. Çoğumuz güneş görmeyen kapalı alanlarda saçlarımızı toplayarak çalışıyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii, yeter ki gerçekten hava alamadığını ya da güneş görmediğini düşünelim (:

   Sil