Harangvölgyi - Hydrocare Serum


Herkese Merhaba,

Son zamanlarda Hyaluron etkili ürünlerde bir artış görüldü, bunu fark etmişsinizdir. Ya da ben artık yaş itibari ile 30'u geçince bu tip yaşlanma geciktirici, kırışıklık önleyici, genç görünüm sağlayan ürünleri ekstra özenle seçiyorum. 

Kısa bir anlatım ile bu Hyalüronik asit nedir diye sorarsanız şu açıklamam tam yerinde olur sanırım. İnsan vücudunda doğal olarak ortaya çıkan özel bir madde olan Hyalüronik asit, hücre gelişiminin ve yenilenmesinin ana unsurudur. Bu asit, Kollajen ve elastinin nemini tutar ve genç bir görünüm elde edilmesine destek olur. Kollajen, ciltteki dokuları bağlar ve destekler. Yaşlanmayla beraber ciltteki kollajen oluşturucu fibroblast hücresi sürekli olarak azalır. Bunun sonucunda cilt sertliğini ve esnekliğini kaybeder. Hal böyle olunca dışarıdan takviye ürünlerle desteklenmesi kaçınılmaz bir hal alıyor.


Ben normalde nemlendirici konusunda biraz şanssızımdır. Çünkü, yüzümün yapısı biraz garip. Burun kenarlarım çok kuru olduğu yetmezmiş gibi bir de pul pul dökülür yaz kış. Alnım yağlı, yanaklarım ise çok kuru - kuru arasında gidip gelen tipte. Uygun miktarda ayarlamaya çalışsam da bu kuruk dengesini zar zor yakalıyorum hassas ürünlerle birlikte.

Bu serumun ise en sevdiğim yanı tüm cilde eşit davranması ve tüm bu düzensizliği dengelemesi. Köpüksü yapıda hafif, ne çok katı ne çok sıvı. Yüzüme uyguladığımda koruyucu bir katman gibi sarıldığını hissedebiliyorum. Makyaj altına uyguladığımda makyajımın kalıcılığını arttırıyor. Ayrıca herhangi bir parlama yapmayıp, mat bir görünüm sağlıyor. 


Tam da Adana'da ayazların başladığı bu dönemde büyük kurtarıcım oldu. Kullanmadan önce şişeyi çalkalamanız gerekiyor her köpük ürün gibi. Paraben ve parfüm içermiyor. Fakat kendine has hafif, güzel bir kokusu var. Hepsinden de önemlisi hayvanlar üzerinde test edilmemiş bir ürün. 

Bu ürüne Lila Kutu'dan Harangvölgyi markası adı altından ulaşabilirsiniz. 

Harangvölgyi, Budapeşte'de kurulu Anti-Ageing Enstitüsü ile tasarladığı doğal ürün grubuyla kullanıcılarına yaşlanmanın etkilerini geciktirici, ameliyatsız profesyonel çözümler sunan bir şirket. Ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmeyen bir grup ayrıca. Ayrıca diğer ürünlerini de inceleme fırsatınız olacaktır.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (: 

You May Also Like

20 Yorum

 1. hepsinden öte ürünleri hayvanlar üzerinde test etmemeleri dikkatimi çekti. çok fazla kozmetik ürünleri kullanan biri değilim. Özellikle kremlerle hiç iyi anlaşamıyorum. ufak tefek makyaj malzemeleri kullanırım. bu ürün kullanmak isteyenler için başarılı gibi. ayrıca saygı duydum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tşkler, en önemli kriterim evet hayvanlar üzerinde denenmemesi (:

   Sil
 2. Güzel bir serum ben de kullanmıştım

  YanıtlaSil
 3. cilt problemimiz aynı. bu ürünü deneyebilirim.

  YanıtlaSil
 4. Hiç durmadığım bir marka. İlgimi çekti gerçekten. Ben de sizinle aynı cilt grubuna karma cillde sahibim ne yazık ki :(

  YanıtlaSil
 5. Hyalüronik asit konusunda ben de son zamanlarda çok şey okudum.. Bu ürünü de sayenizde tanıdım ve mutlaka deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Son günlerde bu aktif maddeye eğilim fazla evet (:

   Sil
 6. Hyalüronik asit konusunda ben de son zamanlarda çok şey okudum.. Bu ürünü de sayenizde tanıdım ve mutlaka deneyeceğim :)

  YanıtlaSil
 7. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 8. Hyoluranic asit son zamanlarda gerçekten çok popüler oldu. Acaba gerçekten abartıldığı kadar etkili bir madde midir?

  YanıtlaSil
 9. Hiç duymadığım bir markaydı.. Deneyeceğim. Teşekkürler..

  YanıtlaSil
 10. Mmm aslında yaşım itibarıyla nemlendirici kullanmam şart ama zamanında çok kremler deneyip memnun olmuyan biri olarak senelerdir cildime hiç bir şey sürmüyorum;(İlgimi çekti denemeli...

  YanıtlaSil
 11. Benim nemlendiri ve bu tür kremlerle aram hiç bir zaman iyi olmadı, ama alıp denemek lazım.

  sevgiler

  tolunay

  YanıtlaSil
 12. Çok güzel bir serumdur. İstanbul'a gittiğimde merkezinde bir bakım daha yaptırmayı düşünüyorum :))

  YanıtlaSil