Ausganica - Kepek ve Kaşıntı Karşıtı Şampuan


Herkese Merhaba,

Bugünlerde nedense aldığım ürünler beni hayal kırıklığına uğratıyor. Birkaç hafta önce Lila Kutu'dan yapmış olduğum alışverişte edindiğim bu şampuan da aynı hissi yaşattı bana. Almadan önce çok araştırıp, yorumları derinlemesine incelememe rağmen yine de bana yaramadı.

Şampuanımız Ausganica'ya ait. Organik içeriklere sahip, cruelty free, doğal bir şampuan. Bu noktalarda bir problem yok, tam istediğim özellikler. Fakat, gelelim ürünün perfomansına, vaat ettiklerine ve bana yaşattığı hayal kırıklığına..


Öncelikle çok sıvı bir şampuan, avucuma doldururken bile çoğu dökülüyor. 
Organik olduğu için köpürmesi çok olmasa da sıkıntılı. Bu 2 konu ile ilgili Lila Kutu'dan destek aldım bu arada. Yardım ekibine tekrar teşekkür etmek istiyorum
Ayrıca saçı tepemde keçe gibi yaptı. İlk 1-2 kullanımda etkisini tam hissetmek için banyo sırasında saç kremi kullanmadım. Tarama aşamasında durulanmayan saç kremi kullandım mecburen, yoksa açılmasına imkan yok. Sonra baktım olmuyor duş sırasında saç kremlerimden kullandım.

Bu arada geçen zamanda tabii ki saç derim ve kepek olayım zıvanadan çıktı. Bu kadar özellikli bir şampuanın iyi gelmesi gerekirken, ben hayatımda görmediğim kaşıntılı ve kabuk kabuk dökülen saç derimdeki yaralarla mücadele etmek zorunda kaldım. Zaten tam düzgün hale zorla getirmişken tekrar başa dönmek benim sinirimi fazlasıyla bozdu açıkçası. 


Kullanmayı yarıda bırakıp tekrar eski şampuanıma döndüm. Ve anladım ki bildiğinden şaşmayacaksın, fantezilere girmeyeceksin. Siz kullandınız mı ya da duydunuz mu bu şampuanı yorumlarınızı merak ediyorum gerçekten ? Bu markaya ait başka bir ürünü dener miyim bilmiyorum şu an için.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

6 Yorum

 1. hiç bakmamak lazım buna anlaşıldı...

  YanıtlaSil
 2. ben revoxu tavsiye edebilirim
  eşim kullanıyor şu anda o çok memnun

  YanıtlaSil
 3. Ben hiç kullanmadim ama bu yazindan sonra görsem de kullanmam sanirim. Benim de saçlarim sorunlu bölgem çünkü risk almam.

  YanıtlaSil
 4. Almayı düşünüyordum iyi ki yazdınnnnn ♥ Teşekkürler paylaşımın için ♥

  YanıtlaSil
 5. Birkaç kere şampuan değiştirip hep elidor markasına döndüğüm için artık yeni maceralara girmiyorum ben.

  YanıtlaSil
 6. Bu markayı denemedim ancak başka bir markanın sıvı şampuanıyla çok zorlanmıştım bende...

  YanıtlaSil