Cherimoya Palet

Herkese Merhaba,

Yaz tatilim sırasında Çanakkale'de gezerken o meşhur Eveshop mağazalarından birine denk gelmiştim. Ve orada bu markanın farklı farklı paletlerine rastlamıştım. Hatta bununla birlikte Essence'in meşhur Face your Shape kontur paletinden de almıştım. 


CheriMoya markasına ait bu paletleri daha önce hiç bir yerde görmediğim gibi marka hakkında da en ufak bir fikrim yoktu açıkçası. Fakat, benim için en önemli konu olan hayvanlar üzerinde test yapmıyor yazısını gördükten sonra sıra hangi seri ve hangi tipteki ürünü seçmem gerektiği idi. Tercihimi bronzer, pudra, allık ve aydınlatıcı olandan yana kullandım.

Amerika markası olan bu ürünün allık paletleri de mevcut. Eveshoplarda denk gelirseniz mutlaka incelemelisiniz.


Kontur konusunda pek bilgimin ve yeteneğimin olmadığının fazlasıyla farkındayım ama en kötü ihtimalle her bir bölmeyi ayrı ayrı, farklı ihtiyaçlarımda kullanırım düşüncesiyle aldım. Ve çok sevdim. Yeni yeni denemelerime başladım (:


Gördüğünüz gibi renklerin durumu fotoğrafta. Çok fazla tozutmuyor. Fazla pigmentli değilmiş gibi görünse de fiyatının 20 TL gibi bir rakam olduğu düşünülürse gayet başarılı.


İçinden çıkan bu mini fırçası ise tek hat uygulamalarda pratik bence. Yanınıza alırken bile fırçayı içine koyarak kapağı kapatmanız mümkün. Tam seyahatlik bir ürün aslında. Ayrı ayrı hepsini valize sığdırmakla uğraşmaktansa, tek ürün yeterli gelecektir diye düşünüyorum.


İçeriğinde yazılı paraben ve türevlerini görsem de "Not tested on animals" yazısıyla kalbimi fethetti bile çoktan.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler.

You May Also Like

5 Yorum

  1. eveye gittiğimde ilk bakacağım ürün ... sevgiler.

    YanıtlaSil
  2. Palet süper de ilk satırda bulunan (en yüksek oranda kullanılmış madde yani) "talk", "petrol türevi" ve 2 çeşit "paraben" ;yakın zamanda kimyasalların insan cildi üzerindeki etkisini anlatanlar tarafından bas bas bağırılan kısırlık ve kanser riski taşıyan maddeler. :( Talk'ın asbest benzeri işlevleri olabileceği de anlatılıyor. Bence bu renkler mükemmel ve ucuz da ...Ama sağlığımın bir makyaj malzemesi yüzünden aksamasına izin vermeyeceğimi düşünüyorum.Sevgilerle. Ayşenur.

    YanıtlaSil