Bitirme Projem - 1


Herkese Merhaba,


Blogumda dönem dönem bitirdiğim ürünlere dair paylaşımlarım oluyordu. Fakat, belli bir dönem blogumdan uzak kalınca ve dönebileceğimi tahmin etmedikçe odamdaki fazlalıkları attım. Arada elime geçenleri yine kenara koysam da artık Bitirme Projeleri adı altında kullanacağım ürünleri belirleyip bitirdikçe yazılarını ekleyeceğim.

Elimde hem fazla ürün var, hem hepsini aynı anda kullanmak saçma geliyor artık. Az öz, işe yarayan ürünleri kullanmak gibi bir yol belirledim kendime. Ayrıca eve de sığamıyorum, gereksiz alışverişler ve meraklar başıma kalabalık bir temizlik programı çıkarınca geçtiğimiz hafta sonu böyle bir çözüm buldum.

Bakalım ilk projem için neler belirledim. 


- Cyrene Organik Shea Butter; Manikürümü yaparken kullanıyorum. Özellikle tırnak etlerini çok güzel yumuşatıyor. Elimde bir tane de büyük boyu olduğu için bunu bir an önce bitirmeliyim. Şu sıralar havalar değiştiği için gece yatarken ellerime de sürüyorum, sabah yumuşacık uyanmamı sağlıyor. Bu arada ürünlerimde ki tüm diş izleri Juliet'e ait. Yakaladığını kapıp gidiyor (:

- Body Fantasies Vücut Spreyi; Gratis'lerde görmeye alışık olduğumuz bu marka ve ürünlerinden olan bu spreyi, geçen yıl doğum günümde @bakimgunlugu ve @birtutamben hazırladıkları paketin içinde hediye etmişlerdi. Tam benlik fresh bir koku. 

- Naturals by Watsons El Kremi; Naturals by Watsons markasına ait bu Kan Portakalı özlü el kremini bu yıl Portakal Çiçeği Festivali'ne özel yaptıkları indirim sırasında kasadayken almıştım. Fakat, su gibi nemlendirmesi çok zayıf. Benim gibi kuru hatta çok kuru cilde sahipseniz bunu almayın bence. Hava iyice sertleşmeden bitireyim ki daha mantıklı ürünlere başlamak istiyorum.


- Alterra Gece Kremi; Severek kullanıyorum. Rossmann'larda görmeye alışık olduğumuz bir marka. Sabah cildimin nemlenmiş uyanmasını sağlıyor. Aynı anda göz çevresi için olanını da kullanıyorum, fotoğrafa eklemeyi unutmuşum sadece (:

- Rival de Loop Göz Çevresi Roll-on'u; Göz çevresi için çok pratik bir ürün. Genelde göz çevresine hassas uygulama yapmak gerektiğinden ben ayarını tutturamıyorum. Fakat, bu ürün fazlasıyla kolay bir kullanıma sahip. Makyaj öncesi göz altlarımın nemlenmesini sağlıyor. İndirimlerde denemenizi tavsiye edebilirim.

- Hyaluron Collagen Serum; Lila Kutu'da satılan bu markaya ait bu ürünü kullanmayı sanırım bir dönem unuttum. Aslında çok etkili bir üründü, şimdilerde ise tekrar kullanım listeme ekledim.

- Moshos Garden Grande Soothing Toner; Moshos Garden ürünlerini çok sevdiğimi bilirsiniz. Acapella ile dönüşümlü kullanmaya başladığım anda bitmesi uzadı. Yeniden sadece bunu kullanıp, bitiminde Acapella'ya döneceğim. Hem kokusu hem de verdiği yumuşaklık hissini seviyorum.


Koltuk altı terletme konusunda ki ürün arayışım hala devam ediyor. Fotoğraftakilerin 3'ü de terletmeye engel olmuyor. Bu konuda özellikle ürün arıyorsanız, rahatlıkla tavsiye edebilirim. Ter kokusunu engelliyorlar sadece. Ama benim aradığım tam kuruluk. Hatta önerileriniz varsa yorum olarak belirtirseniz çok sevinirim. 


- Redist Saç Parfümü; Acil durumlarda kurtarıcı olsa da illaki alınsın diyebileceğim bir ürün değil. Bunun yerine kuru şampuanları tercih etseniz belki de daha pratik olur. 

- Avene Misel Su; Pratik bir ürün, yıkama imkanın yoksa bile kurtarıcı. Avene deney yapmıyor ama Çin pazarında. Dolayısıyla tekrar alma konusunda net bilgilere ihtiyacım var.

- Style Expertise Saç Düzleştirici Krem; Watsonslarda satılan bu seri sanırım artık gelmiyor. İşin kötüsü bu seriye muadil bulabildiğim henüz aynı kalitede ve deney konusunda tutarlı bir alternatifimde yok. Bitirme döneminde bu denemelerle de geçeceği için umarım aynı özelliğe sahip bir ürün bulabilirim. Saç düzleştirme konusunda ciddi anlamda memnundum çünkü. Fön çekilmiş edasında sadece kurutma ile aynı görüntüyü yakalabiliyordum.

Şimdilik böyle bitirme projemin ilki. Sizde katılmak isterseniz instagramda beni de etiketlerseniz, neler kullandığınızı görebileyim. instagram.com/aslicotala 

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

5 Yorum