Çay Severler Icin Sahane Bir Site - Chado.com.tr

Herkese Merhaba,

Bugün sizlere bir site tanıtmak istiyorum. Normalde kahve hatta Türk Kahvesi bağımlısıyım. Sabahları ve akşamları kesin 1 fincan içiyorum. Gün içinde ya da extrem durumlarda ise elim direk Türk kahvesine gidiyor yine.

Çay ile aram yok gibi bir şey. Kafam bozuk olursa çay içerim ben, etrafımdaki tüm yakınlarımda bilir bunu. Bitki çaylarını severim ama özellikle taze bitkilerle yapılan çaylar ilk tercihimdir hep. Tüm bu anlattıklarımdan sonra benim çaya karşı tutumumu değiştiren bir site oldu işte.

ChadoTea; Tamamen çaya özgü bir site. dünyanın farklı bölgelerinden gelen çayların yer aldığı, bunların nasıl demleneceği konusundaki bilgilerin yazıldığı ve hatta çay içiminde kullanabileceğiniz fincanlara, demliklere kadar düşünülmüş, çay konusunda dönem dönem açılan workshop duyurularının da yer aldığı tam kapsamlı bir site.

Sitede yer alan çayları online olarak alabildiğiniz gibi satış noktaları sekmesinden aratarak, kendi şehrinizde nerelerde satıldığını da sorgulayabilirsiniz. 


Bir başka hoşuma giden ve en kısa zamanda denemek istediğim ise; aylık çay kutusu. Bu tip kutu olaylarını çok sevdik bence. Genellikle alışkanlıklarımızdan vazgeçmek kendi kararımıza bırakılsa çok zor çünkü. Fakat, böyle sürpriz kutularda ne geleceğini bilmediğimiz gibi merak duygumuzu da kabartıyoruz her ay.

Merak ettiyseniz ve incelemek isterseniz;

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

2 Yorum

  1. Tam bir kahve ve çay tiryakisiyim. Şu çay içmeden ayılamayanlardanım:) Bitki çayları öncelikli tercihim değildir ama bazı şeyleri sırf güzel gözüküyor diye tüketebilirim de... Sanırım bu da onlardan biri olacak. Deneyeceğim

    YanıtlaSil
  2. Döküm demlik çok güzel, sitede en kısa zamana incelenmeli :)

    YanıtlaSil