Nars Duo Orgasm&Laguna Vs. Rival De Loop Shade & Shine Kit Karsılastırması


Herkese Merhaba,

Geçtiğimiz aylarda Rossmann mağazalarında satılan Rival De Loop markasının Shade&Shine koleksiyonu hepinizin dikkatini çekmiştir. Şehrinde Rossmann mağazası olmayanlar adına üzgünüm tabii ki herşeyden önce. Oldukça kaliteli ve çok çeşitli ürünlere sahip bir mağaza. Ayrıca barındırdığı Rival De Loop, Isana, Alterra vb. markalar da son derece nitelikli. Hepsi cruelty free ve bir çoğu vegan özellikte.

Gelelim Shade&Shine serisi ve Nars bağlantısına. Nars Duo Orgasm&Laguna ikilisi bildiğiniz gibi meşhur Orgasm allık ve Laguna bronzerdan oluşan pratik bir kit paleti. Orgasm allık içinde barındırdığı gizli simler ve pembenin ciddi anlamdaki en güzel tonu olduğu için bir çok insanın favorisi. Aynı şekilde Laguna'da bronzer olmasının yanında yüz kontürleme de oldukça başarılı bir renk. Bunu da ayrıca allık gibi kullanabilirsiniz. Bu ikili yıllardır değişmeyen bir şekilde Nars'ın en çok satılanları arasında listede.


Rival De Loop'un Shade&Shine serisinde ki kitte yer alan bronzer, allık ve aydınlatıcı üçlüsünden ise allık ve bronzer Nars'a muadil gösterilebilecek seviyede. Hatta ilk sürüm anında Nars'tan daha pigmentli ya da daha tam anlamıyla tene oturmuş gibi görünse de tek eksisi Nars kadar kalıcı değil. Ama hangimiz uzun saatler geçirdiğimiz bir makyajımızı tazeleme gereği duymuyoruz ki (;

Yapı ve görüntü olarak da birbirine çok benziyor olsalar da en önemli fark Nars'ın neredeyse hiç tozutmaması. Bu da aslında ürünü kontrollü olarak almanızı sağlıyor.

Fiyatları ise RDL ortalama 16 TL civarıyken Nars 69 TL'ydi yanlış hatırlamıyorsam.

Bol fotoğrafla olayı özetlemeye çalışacağım. Umarım bu yazı faydalı olur, fikir verir. 
2 markanın da yeri tabii ki çok ayrı bende. Birleştikleri ana nokta cruelty free olmaları. Nars'ın Sarah Moon kolesikyonunu incelemek için de oldukça heyecanlanıyorum ayrıca. İlk fırsatta Sephora mağazasına uğrayacağım.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

7 Yorum

 1. Benim yasadigim yerde rossman yok 😢😢😢

  YanıtlaSil
 2. Sleek'in kontür paletindeki allık için de orgasm'a muadil diyorlar... Orgasm'ım yok bilemiciğim ama renk çok fresh gerçekten, sadece sivilceleri biraz belli ediyor renk ve ışıltı nedeniyle :(

  YanıtlaSil
 3. Rival paleti bende çok merak ettim.Hatta almışken evde beni bekleyen Hot Mama,Orgasm ve Laguna'yı düşünerek kasada bıraktım.Güle güle kullan ♥

  YanıtlaSil
 4. Keyifle kullan ama ben o bilekliğe daha bir bayıldım sanki:)))

  YanıtlaSil
 5. baya da benziyormuş renkleri aslında ..

  YanıtlaSil
 6. ben çok beğendim. Renkler bir harika. Günlük için ideal

  YanıtlaSil
 7. Nars'ın bu paletinin fanı olduğum için sürekli alırım. Bunun muadili olabileceğini hiç düşünmemiştim, hemen bakayım :)

  YanıtlaSil