#inceleme - Bioderma Sensibio Yüz Temizleme Jeli


Herkese Merhaba,

Geçtiğimiz haftalarda Dermokozmetika'dan şahane bir paket aldım. İçerisinde Bioderma Yüz Temizleme Jeli ve Avene Termal Su yer alıyordu.

Bu bahane ile yüz temizleme jelleri denemelerim devam ediyor. Aslında sevdiklerim sabit kalsa da alternatif yaratacak çözümleri aramak ve sizlerle fikirlerimi paylaşmak hoşuma gidiyor.

Bugünün kahramanı ise Bioderma Sensibio Yüz Temizleme Jeli. Hassas ciltler için geliştirilmiş olan bu ürün kızarıklık giderici, yatıştırıcı ve nemlendirici etkiye sahip. İçeriğinde sabun, parfüm, paraben ve renklendirici bulunmuyor.


Nem kaybı yaşayan ve normalden daha da hassaslaşan ciltle mücadele etmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Özellikle biz çalışanlar her gün ister istemez makyaj yapınca cildin dengesi tamamen bozuluyor ya da dengede kalmak için çok savaş veriyor.

Bu tip ciltlerde en önemli ayrıntı makyajı olabildiğince erken temizlemek ve cildin tipine özel ürünler kullanmak. Çünkü, hassaslaştığında yüzünüzün cayır cayır yandığını ya da kızardığını gözlemlemeniz muhtemel tepkilerden biri.

İşte bu jel tam da bu sorunun çözümünde yardımımıza yetişiyor. Adı jel olarak geçse bile kremsi yapıda olmasından dolayı cildinizi temizlerken aynı zamanda da ihtiyacı olan nemi kazandırarak, cildin herhangi bir olumsuz görüntüye ulaşmasına engel oluyor. Ayrıca çok yoğun bir kıvamı yok sudan bir tık katı formda. Bu da ürünün parmak uçları ile tüm bölgelere yayılmasını kolaylaştıran bir durum.


Kullanımında herhangi bir farklılık yok. Göz çevresi için de uygun bir ürün. Herhangi bir yanma, kızarma yapmıyor.

Uygulaması oldukça klasik; Su ile hafifçe ıslatılmış nemli cilde uygulanırken köpürtülüp, ardından bol su ile yıkanıyor. Hafifçe kurulayıp işleminizi bitiriyorsunuz.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda sabah ve/veya akşam kullanımına uygun bir ürün.

Köpüğü ve kokusu yok kıvamında. Özellikle koku hassasiyeti olanlar için şahane bir ürün. Hiç rahatsız etmez.

Cildinizi asla kurutmuyor diğer jellerin aksine. Extra nemlendirici sürmeye ihtiyaç duymuyorsunuz yıkayıp, kuruladıktan sonra. Bu bakımdan sabahları bile rahatlıkla kullanılabiliyor.


Dermokozmetika'ya bu ürün için tekrar çok teşekkürler.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

6 Yorum

 1. Bioderma ürünlerini genel olarak beğeniyorum, bu temizleme jeline de şans verebilirim elimdekiler bitince. Teşekkürler ♥

  YanıtlaSil
 2. Kokusuz ürünler en iyisi bence. sanırım son zamanlarda buna epey dikkat ediliyor

  YanıtlaSil
 3. Bioderma kullandim birkaç kez ürünleri güzeldi tekrar deneyebilirim 😊

  YanıtlaSil
 4. göz bölgesinde de kullanılabilir olması harikaymış güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 5. mavi jeline göre bunu daha çok beğendim ben..

  YanıtlaSil
 6. Bioderma ürünlerini çok severek kullanıyorum! Hassas ciltler için olan temizleme jeli güzelmiş

  YanıtlaSil