#inceleme - Tazekuru.com Sağlıklı Atıştırmalıklar


Herkese Merhaba,
Geçtiğimiz haftalarda Taze Kuru ekibinden şahane bir paket aldım. İçerisinde bir çok meyvenin kurutulmuşu yer alıyordu. En sevdiklerimin yanında ilk defa tattıklarım da oldu.


Öncelikle Taze Kuru kimdir ? Nedir ? onu tanıtayım kısaca size. Aşağıda videosundan kolaylıkla hangi aşamalardan geçerek, evlerimize kadar ulaştığını görebilirsiniz.


Taze Kuru Hakkında;
" Sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme ile olur diyerek çıktık yola. Her sebze ve meyve mevsiminde yenmeli, mevsimi olmayan ürünler tüketilmemelidir. İşte bu düşünceler Ankara’da kurduğumuz tesiste birleşti. Ülkemizin her yöresinde yetişen sebze ve meyvelere mevsiminde ulaştık, tesisimize getirdik. Hiçbir katkı maddesi kullanmadan, sağlıklı, temiz ve hijyenik olarak, kapalı ortamlarda kuruttuk.Taze&Kuru Gıda İşleme Teknolojisi sisteminde güneş yok, açık hava yok, böylelikle toz yok, mikrop yok, maya ve küf yok, aflatoksin yok.Patentli olan kurutma sistemimizde sağlıklı, temiz, mevsiminde yetiştirilip kurutulmuş ürünler vardır.Taze&Kuru Gıda İşleme Teknolojisi ile elde edilen son ürün sahip olduğu eşsiz tadın ayrıcalığıyla, analiz raporlarında, sıfır aflatoksin ve sıfır kirlilikte olduğunu göstererek önemli bir fark oluştururken, yöntemin doğası gereği elde edilen son ürünler daha lezzetli hale gelmektedir.Piyasadaki benzeri ürünlerde kükürt ve diğer bazı kimyasallar ile ilave şeker olup, ürün işleme sırasında hiç bir kimyasal ve katkı maddesinin kullanılmaması eldeki ürünün gıda ve besin değerini daha da arttırmaktadır.Gün geçtikçe gelişen tüketici bilinci, özellikle gıda ürünlerinin tüketiminde, seçiciliği beraberinde getirmektedir. Günümüzde kirlilik sadece çevre ile kalmayıp özellikle gıdalarda kullanılan katkı maddeleri ile içimize sirayet etmiştir. Doğalın değeri anlaşılmaya başlanmış, tarım ilaçlarının zararları fark edilmiştir.İşte bu noktada Taze&Kuru ürünleri tamamen katkısız olması, hiçbir koruyucu madde içermemesi, ilave şeker ve tatlandırıcı bulunmaması sebebiyle hem büyümekte olan çocuklarımıza özellikle yeme kolaylığı ile birlikte evde, okulda, seyahatte besin, vitamin ve mineral takviyesi, hem yetişkinler için öğün arası atıştırmalık yada yemek ve tatlılarda kullanım, hem de ileri yaşlardaki tüketici için iyi bir besin takviyesi olma özelliği taşımaktadır. "

Meyvelerin yanında ayrıca kurutulmuş bir çok sebze yer almakta kendi sitelerinde. Özellikle kurutulmuş sebze karışımlarından yemekler için paketlenmişlere bayıldım.

Elma ve portakal kurularından daha önce başka markalardan ve aktarlardan alıp yemiştim. Ama Taze Kuru'ya ait olanlar bambaşka cidden. Sanki kurutulmamış da biraz ince dilimleyerek yemişsiniz hissi veriyor.

Taze Kuru'nun göstermeye ve anlatmaya çalıştığım tüm ürünlerini direk olarak tüketebileceğiniz gibi detoks sularınıza ekleyerek ya da yaptığınız tatlı ve her türlü gıdalarınıza karıştırarak da tüketebilirsiniz.

İlk olarak tabii ki çileği yedim :) Yani en az tazesi kadar nefis. Paketin üzerinde yazan " Yemeden önce koklayınız " cümlesine ise bayıldım.Pratik ambalajlarından dolayı çantamda da rahatlıkla taşıyabiliyorum. Özellikle arazide ya da yolda yemek yemeye fırsat bulamadığım zamanlar için kurtarıcım.
Özellikle benim gibi logo ve sertifikalara takan biriyseniz bizlik kısım burası :) Glutensiz ve vegan olması günümüz için en büyük artı. Böyle bir teknolojiye ve yapılanmaya gitmeyi düşünmek gerçekten şahane.
Ben mesela çikolata ile kaplayıp da denedim, yine nefis oldu (:
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;
*TazeKuru ekibine teşekkürler

You May Also Like

7 Yorum

 1. çilek kurusunu duymamıştım, ilginçmiş

  YanıtlaSil
 2. ne kadar güzel gözüküyorlar hepsi de beni ye diyorlar :)

  YanıtlaSil
 3. mevsiminde kurutulmuş ürünleri daha önce hiç tatmamıştım ♡

  YanıtlaSil
 4. ay hepsi de harika ben en çok ananas kurusunu severim afiyet olsun .-))

  YanıtlaSil
 5. bende çok seviyorum bunları :)

  YanıtlaSil
 6. Ayy su an o kadar açim ki canim çekti 😂😂😂

  YanıtlaSil