#Tanışma - Platinum Vuvu


Herkese Merhaba,

Geçtiğimiz hafta Platinum Vuvu markasının Japonya ve Türkiye Genel Müdürleri ile tanışma fırsatım oldu. Adana'da böyle bir tanışma ciddi anlamda şans hikayesi barındırır. Doğru düzgün temsilci ya da marka sahibi gelmediği gibi düzenlenen etkinlik sayısı da tek elimizin parmaklarını geçmez. Niye böyle potansiyelsiz bir yapı olarak görülüyor Adana bilemeyeceğim tabi ama değer veren markalar her zaman 1 adım öne çıkıyor bu konuda.

Firmanın hikayesi çok ilginç ve gelişmeye dayalı olduğundan şahane. Kendi sitelerinden aldığım ayrıntılı hikaye aşağıda;

" Platinum vuvu markasının kurucusu olan Iwaki Hiroshi platin metaline olan özel ilgisi ve bunun tüm insanlar için de özel bir metal haline geleceği inancıyla, sadece platin maddesi üzerinde çalışmalar yürütmeye başlayıp, platinum kolloidini üretmeye karar verir. Uzun yıllar süren çalışmalar sonucu 1996 yılında platinum kolloidi maddesi ve ayrıca platinum kolloidi içeceği olan Sai’yi üretmeyi başardı.

1996-2000 arasında ki deneme sürecinde platinum koloidinin vücudun genel dengesini düzenleyeceği ve herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığı sonucuna varılarak, Japonya’da satışına başlanır. 2002’de platinum kolloidini kozmetik ürünlerin ham maddesi olarak dünyada ilk defa INCI (Uluslararası Kozmetik ürün Bilişenleri Terminolojisi)’ye kayıt ettirir.

Daha sonra üretildiği günden itibaren dünyadaki en ünlü cilt bakım markalarına ham madde temin etmeye başlar.

Platinum kolloidi’nin elektrik potansiyeline sahip olması, olağanüstü redüksiyon etkisi ve ışın dalgası yayma özellikleri de modern teknoloji tarafından ispatlanınca, bu özellikleriyle güçlü anti-aging etkisinin yanında, beden ile ruh dengesini de korumaktadır. Bugüne kadar Japonya başta olmak üzere, Amerika, Almanya gibi toplam 12 ülkede ‘ Ruh ve cilt sağlığı ile ilgili ’ patent almıştır.

2013 yılında dünyadaki en yüksek yoğunluktaki platinum kolloidi içerikli cilt bakım ürünü Platinum Vuvu’yu üretti. 2013 yılında Platinum Vuvu ürünleri önce Japonya, sonra Çin, Amerika kozmetik piyasasına girdi.

Türkiye’de ise 2013 yılında Platinum Vuvu şirketi Genel Müdürü Tanimura Ritsuko ile Japonya’da tıp üzerinde Doktora eğitimini tamamlamış olan Dr. Abula Abulaiti ortaklığında kurulan Platinsai Corporation tarafından getirildi. İki yıllık saha çalışmasından sonra 2015 yılında Platinum Vuvu cilt bakım ürünleri Türkiye piyasasına girmeye başladı. "

Buraya kadar okuduysanız size de ilginç geldi değil mi ? Ben hikayeyi canlı canlı dinleyince inanın daha çok şaşırdım ve mutlu oldum. 


Yeni insanlar tanımayı her zaman sevmişimdir. Sohbet hemen hemen her konuda ilerleyince, iyi ki tanıştık dediğim bir akşamdı benim için.


Getirdikleri hediyeler ise inanılmazdı. Makyaj temizleme yağını uzun zamandır severek kullanıyordum zaten. Ama buna ek olarak gelen sabunlar, şampuan, losyon ve Sai içeceği gözümden kalpler çıkarmıştır o an.

- Sabunu direk yüzüme değil, hemen yanında ki file ile köpürterek uygulamam gerektiğini,
- Şampuanın ilk 1 hafta zayıf saçları dökeceğini, kepek ve deri döküntüsü yapacağını,
- Losyon ve temizleme yağının antiaging özellikte olduğunu da dip not olarak aldım kendime.

Ayrıca, Sai içeceğinin sakinleştirici etkisini merakla gözlemliyorum bir kaç gündür. Yorumlamak için sabırsızlanıyorum.

En önemli ayrıntı ise Cruelty Free olmaları. Hem Türkiye hem de yurtdışından aynı cevabı aldığım için fazlasıyla rahatım bu konuda.


Bu ise Tanimura Ritsuko'nun Japonyalardan getirdiği şekerlemelerle dolu bir paket. Japonlar büyük hediye vermeyi sevmezlermiş. Şöyle ki, büyük hediye verip karşı tarafı mahcup edeceklerini düşünürlermiş. Bu da o akşama özel hayat notu oldu benim için. Her ülkenin farklı bir kültürü var gördüğünüz gibi. Tekrar bu ziyaret için Platinum Vuvu'ya teşekkürlerimi belirtmek isterim.

Ürünlerle ilgili deneyimlerim kısa sürede blogda yerini alacaktır. Evet, diğer firmaları da bekliyoruz Adana'ya lütfen (:

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

6 Yorum

 1. Şu sakinleştirici içeceği çok merak ettim. Bazen ne çok ihtiyacımız oluyor

  YanıtlaSil
 2. markayı hiç duymadım ama ço ilginç ve güzele benziyor özellikle şu sakinleştirici içeceği inceleyeceğim..

  YanıtlaSil
 3. yeni markalar tanımayı severim güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 4. Güle güle kullan canim yazilarini bekliyorum 😊

  YanıtlaSil
 5. Vuvuuuu demek geldi içimden:) sağlıkla kullan canım. Bu arada armağan adetleri çok düşünceli ve şık bir hareket.

  YanıtlaSil
 6. markayı hiç duymadım ama guzele benziyor:)

  YanıtlaSil