Balayı AlternatifleriHerkese Merhaba,

Düğün tarihimiz yaklaştıkça ince detaylara ayırmam gereken vakit daha da yoğunlaştı bu aralar. Düğüne gelecek davetlilerin listesi, davetiye seçimi, nikâh işlemleri öncelikli sıramızda olsa da balayı için otellere ve fikir arayışına girdik bile.

Düğünümüz maalesef ki kış düğünü olacak. Aslında Adana şartları için yaz düğününe kıyasla pek de maaleseflik bir durum değil. Hal böyle olunca balayı seçimimizi de kış tatili olarak değerlendireceğiz. Aslında ufak bir yurt dışı tatili yapabilirdik ama nikâh da düğün sırasında olacağı için pasaport ve vize işlemlerini beklemeden yurt içi tatiline yönümüzü çevirdik. Sonrasında zaten tüm tatilller bize inşallah (:

Seçim yapmak zor olsa da ya da karar vermek, öncelikleri belirleyerek işimizi kolaylaştırabiliyoruz. Mesela deniz kenarı, Akdeniz ya da Ege sahillerini tercih etmenin mantığı yok bana göre. Denize zaten girmek risk artık o tarihte. Dolayısıyla deniz kenarları direk elendi.

Rotamızı yayla, dağ ya da kar tatillerine çevirebiliriz rahatlıkla. Aslında deniz mevsimi bittikten sonra en sevdiğim kış tatili. İşlerden birkaç günlük de olsa uzak kalmak kış döneminde hep iyi geliyor bana son birkaç yıldır. 

Yakın rota Nevşehir, Kapadokya ve Kayseri/Erciyes listeye aldıklarımız arasında. Bir tık uzaklaşmak istersek Bolu, Abant, Safranbolu ve Karabük olabilir.

Kapadokya için aklımda ilk olarak geçen yıl ilk defa kaldığımız Stone House Cave Hotel var. Denediğimiz ve aşırı memnun kaldığımız bir tesisti. Bizim için anı yüklü de olduğu için es geçmek istemem. Ama alternatif başka neresi olur derseniz Kayakapı Premium Caves ‘de ilgimi çeken tesisler arasında. Kapadokya’da en güzel alternatif ise günü birlik turlar ve Balon turu tabii ki. Daha önceki yıllarda bu heyecanı tatmıştım ama şimdi bir de yanımda sevdiğim adam varken neden denemeyelim. Pek hevesli olmasa da kendisi, zorlarım ben (:


Bolu’da aklıma takılan yer ise Kaya Green Park Bolu. Tamamen doğa ile iç içe, yeşil ve mavinin buluşma noktası. Tam bir balayı otel adayı değil de nedir sizce ? Resmen tablo gibi, tabii bizim gittiğimiz dönem de kar ile karşılaşır mıyız o da ayrı bir muamma (:


Şimdilik 2 alternatifle yolumuza devam ediyoruz. Uygun tarihleri belirleyip, karar verme aşamasına gelmek için sabırsızlanıyorum. Tavsiyelerinize açığım ve açım bu arada (:

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (:

You May Also Like

5 Yorum

 1. gittiğiniz neresi olursa olsun canım umarım çok mutlu olursunuz :)şimdiden tebrikler

  YanıtlaSil
 2. Cunda adası çok güzel bir yer. Ben eğer bir gün gidecek olursam oraya giderdim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Cunda'ya geçen yıl gittim ama maalesef kış mevsiminde yaz kadar hevesim yok (:

   Sil
 3. bolu en güzel tercih :)

  YanıtlaSil