BASİT MAKİNELER ÇOK BASİTO!

Basit Makineler Konusu Kolay Bir Şekilde Nasıl Öğrenilir?

Fen bilgisi dersinin içerisinde yer alan basit makineler konusu en önemli konu başlıklarından birisidir. Çünkü bu konudan hem soru gelme ihtimali yüksektir hem de sıradaki konuların kolay anlaşılabilmesi için ilk baştan beri düzenli bir çalışma sistemi yapmak gerekir. Başlarda basit olan sistemler konu ilerledikçe daha da karmaşık bir hal almaktadır. Bundan dolayı konunun mantığını anlamak oldukça önemlidir. 8. sınıf basit makineler konusu kaldıraçlar ve çeşitli makara mekanizmalarıyla ilgili olduğundan sistemler arası bağlantılar çok iyi bir şekilde öğrenilmelidir. 8. sınıf fen bilimleri dersi basit makineler dışında çok sayıda konuyu içerdiği için her derste olduğu gibi düzenli olarak tekrar yapmak öğrenmenizi kolaylaştıracaktır. Aksi takdirde konu yığılması oluşur ve ileride eskiye dönük kapsamlı bir çalışma yapmanız neredeyse imkansızlaşır. Bu nedenle pişmanlık yaşamamak adına konulara zamanında ve eksiksiz bir şekilde çalışmalısınız.Basit Makineler Konusu Neden Önemli?

Basit makineler konusu her zaman karşınıza çıkmaya aday bir konu başlığıdır. Bunun için güzel bir şekilde öğrenmeniz size büyük avantaj sağlar. Çünkü 8. sınıf basit makineler konusu fen bilgisi dersi içerisinde yer aldığından dolayı çok kapsamlı anlatılmamaktadır. Bu derste sadece işin temel mantığı açıklanarak bazı örnekler gösterilir. Ancak bu konunun lise hayatınızda daha kapsamlı bir şekilde karşınıza çıkacağını aklınızın bir köşesinde bulundurarak bu doğrultuda sağlam bir temel oluşturmanız oldukça önemlidir. Konuyla alakalı eksikliklerinizi gidermek amacıyla basit makineler konu anlatımı videolarını izleyerek notlar çıkarmalı ve testler çözerek bilgilerinizi pekiştirmelisiniz. Eğer bunu düzenli olarak tekrarlarsanız başarı seviyenizin hızlı bir şekilde yükseldiğini fark edeceksiniz.


Basit Makineler Konusuna Nasıl Çalışılır?


8. sınıf fen bilimleri dersinde işlenen basit makineler konusuyla ilgili karşınıza çıkabilecek zorlayıcı soruları çözebilmeniz için konuya yeterli düzeyde hakim olmanız gerekmektedir. Bunun için de düzenli bir çalışma planı yapmalı ve konuyu zorluk seviyesine göre ayırarak kolaydan zora doğru bir çalışma gerçekleştirmelisiniz. Tonguç Akademi basit makineler konu anlatımı kitapları konuya çalışırken kolaydan zora doğru sizin daha iyi anlamanıza yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır. Test kitapları sayesinde de takıldığınız ve eksik olduğunuz noktaları daha net görebilirsiniz. Ders anlatım videolarını izleyerek konu tekrarını gerçekleştirebilir ve önemli noktalarını not alabilirsiniz. Çözümlü sorular sayesinde gidiş yolunu kavrayabilir ve konu anlatım kitaplarından tekrar sağlayabilirsiniz. Konuya tamamen hakim olduğunuzu düşündüğünüzde bilgilerin zihninizde daha çok kalıcı olması amacıyla 8. sınıf basit makineler konusuyla ilgili çözdüğünüz soru sayısını artırarak başarıyı yakalayabilirsiniz. 

You May Also Like

1 Yorum