Oriflame - Optifresh Dis Macunu ve Fırcası / Origuzellik


Herkese Merhaba,

Oriflame Nisan Kataloğundan sipariş verdiğim ve performansını çok merak ettiğim 2li ile bugün ki yazıma başlamak istiyorum.

Oriflame'den daha önce herhangi bir diş bakım ürünü kullanmamıştım. Öyle olunca denemek istedim. Aslında diş macunu seçimim Extra beyazlık olacaktı ama stoklarda kalmadığı için tercihimi Herbal Blend ismi ile geçen ferah bir nefes vaadeden ile oldu.

Fırça ise Medium yani orta sert.


Öncelikle diş macunundan bahsetmek istiyorum. İçeriğindeki bitki özlerinden dolayı rengi çok açık yeşil ve rahatsız etmeyen ama baskın ferah bir kokuya sahip. Doğal nane, biberiye, okaliptüs ve rezene yağları ile ferah bir nefes için formüle edilmiş. Köpürmesi gayet güzel ve bence temizleme gücü de oldukça başarılı olan bir diş macunu. Geçtiğimiz hafta sonuyla başladığım deneme sürecinde gördüm ki gerçekten ferah bir nefes sağlıyor. Gün içinde rahatsız eden ağız kokusunu yok ediyor. Özellikle bugünlerde maske kullanımından dolayı gün sonuna doğru aldığım nefes kokum ya da ağız kokum bu diş macununu kullanmaya başladığımdan beri azalarak tükendi.


Gelelim diş fırçasına; Sapının tutumu çok rahat, sert plastik olmasına rağmen rahatsız etmiyor. Fırça yapısı diş aralarının hepsine yetebilmesi açısından kavisli ve orta kısımdaki fırçalar yuvarlak kesimli. 

Fırça sertliği orta olmasına rağmen ve ben genelde yumuşak kullanmama rağmen diş etlerimde herhangi bir tepkiye neden olmadı. Kanama ya da tahriş yapmadı.


Diş fırçasının arkasında yer alan kısım dil temizliği için özel olarak tasarlanmış. Normalde dil temizliğinden nefret ederim. Hatta diş fırçalarken bile midem bulanır aslında sabahları ama dil temizliğine hiç katlanamam. Bu yüzden dil temizliği için ekstra bir ürün almayı hiç düşünmedim bugüne kadar. Fakat, bu fırçada böyle bir kısım olunca denemek istedim. Benim yine midem bulansa da dil temizliğine de vakit ayırmaya başladım. Bu kısım ilk denediğim zamanlardaki kadar irrite etmiyor artık ve dil temizliği de rutinime girmiş oldu böylelikle.

Tamamıyla memnun kaldığım bir deneme süreci yaşadığımı belirtmek isterim. Oriflame diş macunlarını gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Bu güzel ürünlere kavuşmamda yardımcı Origuzellik'e kocaman tşkler. Siz de Oriflame'e üye olup, siparişlerinizi evinizden oturduğunuz yerden vermek isterseniz Origuzellik ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (:

You May Also Like

0 Yorum