Alberto Sego - Parfüm Deneyimlerim


Herkese Merhaba,

Parfüm konusunda alışkanlıklarınız nasıl ? Orijinal mi açık parfüm mü tarafınız ? Açıkçası benim tarafım orijinal parfümlerden yana. Ama fiyatlar uçtu hem de çok uzun zamandır. Kullandığım parfümlerin orijinal olması kullanım sıklığımı azaltıyor dolayısıyla ve bu durum da hiç hoşuma gitmiyor. Ben de durum böyle olunca sık sık ve dilediğim her anda kullanabilmek adına açık parfümleri tercih edebiliyorum zaman zaman.


Açık parfümde en önemli nokta tabii ki esansın kokuya yakınlığı ve kalitesi. Piyasa da hemen hemen her köşe başında görebileceğimiz çoklukta açık parfüm satıcıları bulunsa da kalitelisini yakalamak zor. Alberto Sego tarafından gönderilen ve benim seçtiğim ürünler ise ilk kullanımda kokuları ile beni cezbetti. Bu arada seçtiğiniz 4 parfümden oluşan bu set kampanyalı fiyatı ile oldukça uyguna gelmekte. İncelemenizi öneririm.

Firma tüm esanslarını İsviçre'den getiriyor. Sentetik ve tutunucu yani kalıcılığı arttırmaya yarayan zararlı yağlı maddeler / yapay esanslar içermeyen bu parfümlerin kalıcı ve fark edilir olmalarının yanı sıra, orijinalden uzak olmayan notalara sahip olması en büyük artısı. Parfümlerin kokularının şeffaflığı, kimyasal üretim kokmaması, sahip olduğu notalar, filtrelenmiş ve modele göre belirli bir zaman dinlendirilmiş olması önemli faktörlerdir. Tüm özel testlerden geçirilerek bizlere sunuluyor.
Benim tercih ettiğim kokular;
- Tom Ford Velvet Orchid; Black Orchid'i zaten kullanıyorum bu yüzden karşılaştırmam güzel oldu. Tom Ford'un orjinal şişelerine hayran olsam da evde 1 şişe yeter şimdilik. koku ihtiyacımı alternatif olarak bununla giderebilirim.
- YSL Black Opium; Bana maalesef şekerli ve ağır geldi bu koku. Migren yüzünden zaten kolay parfüm seçemem. 
- Burberry Weekend; Kokusuna hayran kaldım. 
- Lacoste Red; Eşimin en sevdiği kokulardan olan Lacoste Red bir erkek kokusu. Onun orijinal ile karşılaştırması ve yorum yapması için özellikle seçtim. 


Kalıcılıkları güzel. Şişe tasarımı ve boyutu da çantada taşımak için aşırı uygun. Bildiğiniz ya da kullandığınız orijinal bir parfümü belki de tercih edip rahatlıkla karşılaştırma yapabilirsiniz siz de benim gibi.

Bir noktaya da değinip yazımı sonlandırıyorum. Parfümlerin spreyleri minik ve ortalama seviyede parfüm sıkıyor. Yani piyasada bulunan açık parfümlerin çoğu kolonya seviyesinde bocalayarak sıkar bilirsiniz. Bunlar 2 fısla işi çözüyor.

Alberto Sego firmasına bu gönderim için teşekkür ediyorum. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

1 Yorum