C Vitamini Serum Nedir, Neden Kullanılır?

New Essentials profesyonel cilt bakım ürünleri ile 2018 yılından bu yana hem Türkiye’de hem dünya pazarında kendini gösteriyor. Marka, bitki kök hücre teknolojisini içeren cilt kremleri ve cilt serumları ile öne çıkıyor. Leke karşıtı, kırışıklık karşıtı, yüz bakımı, saç ve vücut bakımı, temizleyiciler ve C vitamini serisi kategorileri altında beğeninize sunulan ürünler her zaman sağlıklı ve bakımlı görünen bir cilde sahip olmanız için en büyük destekçiniz oluyor.


C vitamin serisinde bulabileceğiniz C vitamini serumu, yüz bakımı için en iyi ürünler arasında yer alıyor. Peki C vitamini serum ne işe yarar ve neden kullanılır? C vitamini serumu, canlılığını kaybetmiş ciltleri canlandırmak için kullanılabilecek en pratik yöntemlerden biri. C vitamini serumu sayesinde mat ve yorgun görünen cildinizi parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

C Vitamini Serumunun Faydaları Nelerdir?

Yüz bakımı ürünleri arasında canlandırıcı işlevi ile öne çıkan ve etkili bir antioksidan olan C vitamini serumu, düzensiz dokudan ince çizgi ve kırışıklıklara kadar birçok cilt endişesi için ideal çözümlerden biri olarak kabul ediliyor. Serum sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı oluyor, cildin nem oranını dengeleyerek kırışıklık oluşumunu yavaşlatıyor, özel içeriği sayesinde cildin onarılmasını hızlandırıyor. Asidik olan serum, cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olurken cildi dolgunlaştıran protein lifleri olan kolajen üretimini de destekliyor. Ayrıca koyu lekeler ve lekelerin neden olduğu ton farklılıkları için de C vitamini serumu deneyebilirsiniz. C vitamini serumu kullananlar, birçok faydası olan bu serumun güneş lekelerini azalttığını da söylüyor.

C Vitamini Serumu Nasıl Kullanılır? 

New Essentials serum, %99 C vitamini türevi içeren özel formülü ile cildinizi hızla canlandırıyor. Normal, yağlı, kuru, hassas ya da karma cilt tiplerinde kullanılabilen New Essentials serum, paraben, sülfatlar ve ftalatlar gibi cilde zararlı içerikler içermiyor. C vitamini serumunu, temizlenmiş yüzünüze, cilt yapınıza uygun olarak 1’den 3 doza kadar uygulayabilirsiniz. Yüzünüz dışında boynunuza da 1 doz uygulamayı ihmal etmeyin. Daha sonra serumu parmak uçlarınızla cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirin. Krem sürmeden ya da makyaj yapmadan önce kısa bir süre bekleyin.

You May Also Like

0 Yorum