Dermocade - Nemlendirici Saç Maskesi


Herkese Merhaba,

Yeni yılın ilk yazısı en sevdiğim markanın yeni bir ürünü ile olsun istedim. Ürün bana ulaşalı bayağı oldu. Ancak, denemek için sıraya almıştım ve yeterince kullanıp yorumlamak istedim.

Dermocade saç ve cilt bakım ürünleri bulunan, Olimpos Pharma firmasının bünyesinde yer alan bir marka. Firma tarafından denemem için bu saç maskesi gönderilmişti. Bir çok farklı ürünleri de var, ilerleyen dönemlerden denediklerim olursa onları da ayrıntılı bir şekilde yorumlayacağım.Dermocade Nemlendirici Saç Maskesi içeriğinde Inca Omega Oil, D-Panthenol, Soya Proteinleri, Buğday Proteinleri ve Mısır Proteinleri gibi birçok besleyici yer almaktadır. 

Inca Omega Oil; Güney Amerika Inca fıstıklarından elde edilen ve içerisinde bulunan Omega 3, Omega 6 ve Omega 9 sayesinde saçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Saç kırıklarının onarılmasına ve yeni kırıkların oluşmamasına yardımcı olur.

D-Panthenol; Saç derisine nüfuz ederek, saçın nemlenmesine, daha dolgun bir görünüm kazanmasına, yıpranmış ve matlatmış saçların daha sağlıklı canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Buğday Proteinleri; Saçların nemlenerek tazelenmesine yardımcı olur. Ayrıca saçların güç kazanarak daha hızlı büyümesine ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Soya Proteinleri; Protein açısından zengin Soya Fasulyelerinden elde edilen bir bitkisel kaynaktır. Saçların dökülmesini yavaşlatır. Saçların canlanmasına ve hızlı bir şekilde büyümesine yardımcı olur.


Yapısı, rengi ve kokusu muhteşem. Eski dönemlerde bir çok krem böyle sedefli ve hafif katı kıvamdaydı, belki hatırlayanlarınız olur. Bu saç maskesinin rengi de aynen böyle. Elinize aldığınızda kolay dağılabilen ancak akıp gitmeyen yapıda.

2 parmağınızı kavanoza daldırıp aldığınızda ortalama uzunluktaki bir saça fazlasıyla yetiyor. 3-5 dk önerilse de ben daha az kısa tutuyorum. Buna rağmen etkisini kolaylıkla gösteriyor. 

Öncelikle saçlarıma verdiği yumuşaklığı çok sevdim. Duş sonrası sıvı ya da krem şeklinde bir kolay tarama yardımcısına ihtiyaç duymadım. Kokusu dediğim gibi gerçekten çok güzel; baymıyor, boğmuyor. Ve en en önemli özelliği benim için, saçlarıma verdiği canlılık ve parlaklık. Saçlarınız kuruysa, yıpranmış ya da bir türlü yumuşamıyorsa mutlaka denemelisiniz. Günlük kullanıma ve her tip saça uygun bir ürün. Kimyasal işlem görmüş saçlar da rahatlıkla kullanabilir.

Ürünü bir çok eczaneden, internet sitelerinden ve Dermocade'in kendi sayfasından temin edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

3 Yorum

  1. Bu formdaki kremlerin etkisine bayılıyorum. Bunu da merak ettim :)

    YanıtlaSil
  2. bana çok iyi gelebilir diye düşündüm okurken...

    YanıtlaSil
  3. Teşekkürler, bu arada uzun soluklu ve kaliteli bir blog olduğunuzu fark ettim. Tebrik ederim başarılarınızın devamı temennisi ile.

    YanıtlaSil