#İNCELEME - MAX FACTOR HEALTHY SKIN FONDOTEN & KAŞIK FIRÇALAR

Herkese Merhaba,

Düğün öncesi hatta tam kına haftamdı sanırım bu şahane kutu elime ulaştığımda. Resmen düğün hediyesi olarak kabul ettim kendime diyebilirim ve direk evime götürdüm (:

Kutu içeriği Max Factor'ün yeni fondöteni Healthy Skin Harmony Miracle Foundation ve kaşık fırçalarından oluşuyor. Bu fondöten pürüzsüz cilt görünümü vaat eden sihirli bir fondöten sloganı ile çıktı karşımıza. 

Benim gibi fondötenden beklediğiniz özellikler kusurları olabildiğince çaktırmadan örtsünse eminim sizde çok seveceksiniz bu ürünü. Kapatıcılığı aşırı derecede yüksek olmamasına rağmen kusur gizleme yeteneği oldukça başarılı. Yapısı ince ve kalın arasında, aynı şekilde ne çok sıvı ne çok katı.  
Bana gelen kutuda 2 farklı renk tonu vardı. Biri Nude, diğeri ise Warm Almond. İlk denediğimde Warm almond rengi koyu gelmişti. Daha sonraki denememde Nude'u denedim o da sanki çok açık gibi geldi tenime. 2sini karıştırıp kullanırım diye düşünüyordum ki en son denediğimde Warm Almond'un aslında benim rengim olduğunu farkettim. Bu da bana gösterdi ki denediğim andaki ışık ya da tonu ayarlayamamam ön yargı ile yaklaşmamı sağladı. Deneme yanılma zaman kaybı değil tam tersine ürün kazancı oldu bana bu anlamda.
Işıkta sanki 2si de aynı tonmuş gibi görünse de sağdaki Warm Almond ve tenimle nasıl birebir örtüşmüş olduğunu farketmişsinizdir.

Hafif parfümlü bir fondöten. Hatta ben sevdim. Çünkü, en sevdiğim parfüm olan İssey Miyake'yi andıran kokuyu alıyorum her seferinde.

Parlama ya da akma ile ilgili bir sorunum olmadı benim. 
Kaşık fırçalar ise son yılların gözde ürünlerinden bence. Uygulamada inanılmaz pratik ve çok zaman kazandırıyor. Hataya yol açmayan bir fırça grubu ayrıca. Ben en çok fondöten ve kapatıcı işlevli olanları seviyorum.

Bu fırçaların tek eksisi temizliği bi tık daha zor. Ben uzun saatler suda bekletip, sonrasında yıkıyorum. Aksi halde makyaj kalıntıları fırçanın diplerine doğru biriktiğinden tam temizlenmiyor.

Sizin bu ürünler hakkındaki yorumlarınız neler ?

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

6 Yorum

 1. Fırçalar enfes

  YanıtlaSil
 2. geldiğinden beri fırçaları ama özellikle fondöteni çok çok severek kullanıyorum .. bu seneki favorilerim içine de girdi zaten .-))

  YanıtlaSil
 3. fırçaları daha çok sevdim :)

  YanıtlaSil
 4. fırçalar harika görünüyor :)

  YanıtlaSil
 5. Fircalar cok güzel görünüyor fondötenin rengi de güzelmis 😊

  YanıtlaSil