Karın Germe Ameliyatı


Kimler Karın Germe Ameliyatı İçin Uygun ?


Kilo alıp vermek vücudun pek çok bölgesinde sarkma meydana gelmesine sebebiyet veriyor. Bu sorundan en çok yakınanların başında kadınlar geliyor. Çünkü doğum yapmak dahi özellikle karın bölgesinde ciddi bir cilt sarkmasına neden olabiliyor. Bu durumda cildin yıllar içerisinde toparlanmasını beklemek yerine karın germe ameliyatı olmak çok daha akılcı bir tercihe dönüşüyor. Peki, kimler karın germe ameliyatı için uygun bir aday?

Karın bölgesinde bulunan ciltte gözle görülür bir sarkma meydana gelmiş olan, diyet ev egzersiz ile kilo verme sürecini tamamlamış olan ve ameliyata engel bir durumu olmayanlar karın germe operasyonu için uygun adaylar oluyor. Ancak halen kilo vermeye devam ediyorsanız öncelikle hedeflediğiniz kiloya ulaşmayı beklemenizde fayda var. Sonrasında bu ameliyat ile fit ve düzgün bir karın görünümüne kavuşabilirsiniz.


Karın Germe Ameliyatından Sonra Yaşananlar

Bu ameliyatın ardından vücutta iz kalıp kalmayacağı merak ediliyor. Ameliyat sonrasında hafif bir iz kalıyor ancak bikini bölgesinde olduğundan görünmüyor. Zamanla bu iz azaldığı için görünümü bir hayli hafifliyor. Hastanın durumuna göre 1 ya da 2 gün klinik istirahat gerektiği bilgisini de sizlere aktaralım. Ancak 24 saat içerisinde hastanın ayağa kalkması ve yürümesi mümkün oluyor.

Ameliyat ile elde edilen sıkılığın korunması için 3 hafta ila 4 hafta arasında bir süre korse kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda 1,5 ay boyunca karın bölgesindeki kasları zorlayabilecek ağır hareketlerden kaçınmak gerektiğini de belirtelim. Tüm bu süreç tamamlandıktan sonra hayatınıza eskisi gibi ancak daha fit bir görünümle devam edebilirsiniz.

Merak edilen bir diğer soru da karın germe sonrasında liposuction işleminin yapılıp yapılamadığı oluyor. Bu işlem sonrasında liposuction yapılmasında herhangi bir sakınca yok. Ne zaman yaptırmanız gerektiğini mutlaka hekiminize danışmalısınız. Bu konuda çok daha fazla bilgi almak isterseniz Vanity Klinik web adresine tıklayın. Kliniğin sitesinde çok detaylı ve kolay anlaşılır bir dille kaleme alınmış içerikler var. Sorularınızın yanıtlarını detaylı biçimde öğrenebilirsiniz. Nelere önem vermeniz gerektiği gibi konularda da uyarı niteliğinde pek çok açıklayıcı bilgiye yer verilmiş.

You May Also Like

3 Yorum