Ombre Saç Ne Demek ?

Hazır sonbaharın 1. ayını bitirmek üzereyeken, Sonbahar-Kış sezonunda bizi bekleyen bir akımdan bahsedelim. Saçlarda Ombre Saç modası başlamak üzere. Aslında var olan bir akım ancak bu sezon biraz daha yoğun hissedilecek sanırım.

Ben de birkaç hafta önce aldığım kararla saç boyamaya ara vermek istedim. Saçımın artık fazlasıyla yıprandığını hissediyorum artık. Çünkü saçımın eski parlaklığını görememek canımı sıkıyor. bitkisel yağ takviyesi ile yoğun bir küre başladım bu aralar ve evet hala saçımı boyamadım diplerden koyularım gelmesine rağmen. Hazır bende saçımı böyle bırakmışken sanırım Ombre akımına bende dahil olabilirim. açıkcası fazlasıyla da hoşuma gitti bu olay. Ayrıca şampuan tavsiyeniz varsa seve seve dinleyebilirim (:

Nedir peki bu Ombre ? Aslında renk geçişine dayalı bir model. Dipler koyu, saçın geneli normal renginde ve istenirse uçlar biraz daha açık renkli. Deniz ve güneş çoğumuzun saç rengini doğal olarak açmışken, rahatlıkla kullanılabilir diye düşünüyorum. Doğal göründüğü gibi uçlarda sanki balyaj varmış havası veriyor. Emin olun tam sonbahara göre.

Gelelim en güzel örneklerine;


You May Also Like

3 Yorum

  1. İlk kez duydum ombre saçı ve çok güzel görünüyorlar:)

    YanıtlaSil
  2. Kesinlikle dip boya derdi yok en azından (:

    YanıtlaSil
  3. FARKINDA OLMADAN YAPTIĞIM :)

    YanıtlaSil