Amerika Macerası Vol 2. - Disney World Gezisi

Herkese Merhaba,
Amerika yazılarıma devam ediyorum ara ara. 2. gün gittiğimiz Disney World turu bugün ki konumuz. Orlando eyaletinde yer alan bu akılalmaz yer adeta sizin dünyadan kopmanızı sağlıyor.

Magic Kingdom, Epcot, Animal Kingdom, MGM Stüdyoları, Universal Studios, Sea World gibi eğlence parklarnı içinde barındıran bu yerde bizim seçimimiz Epcot'tan yana oldu.  


İçerik ve bilgilendirme açısından çocuklara hitap etse de büyükler için de harika şeyler bulabilirsiniz. Bu parkın öncelikli amacı geleceğin dünyasını inşa etmektir. Hatta yapım aşamasında NASA'dan uzmanlar çağırılmış ve geleceği şekillendirebilecek hayalleri sorulmuş, verilen cevaplar sonucu bu park ortaya çıkmış. Parkın girişinde çok büyük boyutlarda top biçiminde bir bina ile karşılaşacaksınız. Bu binaya muhakkak girin, bineceğiniz özel bir araçla binlerce yıl öncesinden bugüne kadar dünyayı izleme şansı bulacaksınız. 

Kısa kendime has yorumumla Epcot için simulasyon alemi diyebilirim. En çok keyif aldıklarım Spaceship Earth, Mission Space ve Test Track oldu. Girdiğiniz bölümlerde heyecan patlaması yaşamamanız için hiç bir sebep yok. 

Yemek yemek için ise her ülkeye has kendi meydanları ile yapılan bölümler oldukça hoş bir düşünce. Biz o gün öğle yemeği için İtalya'yı seçtik ve yemeğimizi Tutto Italia'da yedik. İlk defa lazanyadan bu kadar keyif aldım diyebilirim.

Sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyor, çok öpüyorum (;

Devamı gelecek..
 


You May Also Like

0 Yorum