Müzik Olunca Hep mi Akan Sular Durur ?

Herkese Merhaba,

Berbat bir salgına dönüşen ne olduğu belirsiz grip türevi hastalık sanırım benim de yakama yapıştı. Ne yatırıyor ne ayakta gezdiriyor, pis bir başağrısı ile günlerdir mücadeledeyim. Her sabah uyandığımda işe gitmekle gitmemek arasında kalıp, gitmesem evde sıkılacağım düşüncesi ile apar topar yataktan çıkıyorum.

Adana'da olduğum için Senfoni konserlerini ihmal etmemeye çalışıyorum elimden geldiğince. Çalıştığım firma da senede 1 defa bu konserlerden birine sponsor olunca gönülden de bağlılığım var diyebilirim. Bu hafta ki program ise beni benden aldı. Haftalar öncesinden gördüğümde de çok heyecanlanmıştım.

Umuyorum ki hastalığım mani olmaz bana :( Size programı kısaca göstereyim ister misiniz?


Jülide Özçelik; sesine inanılmaz hayran kaldığım. Kısaca biyografisine değinmem gerekirse de 
" Jülide Özçelik, (d. 1975, İstanbul), caz sanatçısı.Liseden sonra müzik eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin hafif batı müziği bölümünü kazanarak başladı. Mezun olduğu sene İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin müzik bölümününe tam burslu olarak girdi. Burada vokal performans bölümünde Nükhet Ruacan ile vokal teknikleri üzerine çalıştı. Selen Gülün, Randy Esen, İmer Demirer, Donovan Mixon , Ayşe Özbekligil, Raci Pişmişoğlu, Ricky Ford, Can Kozlu gibi eğitmenlerden ensamble, armoni, solfej dersleri alarak mezun oldu. Türkçe sözlü caz yapma fikriyle birtakım projeler oluşturdu ve performanslar gerçekleştirdi. Bu arada Klasik Türk Müziği koro çalışmalarına katıldı ve konserlerde solist olarak bulundu. TRT Hafif Batı Müziği ve Caz Orkestrası ile canlı kayıtlar aldı. Akıcı ve duru bir sesi olan Özçelik, albüm yapma fikrini Cem Tuncer'le paylaşarak, albümünün ön hazırlıklarına başladı. Cem Tuncer, Erbil Doğan, Kağan Yıldız, Ediz Hafızoğlu ve Genco Arı ile beraber 2008 Ocak ayında İlk albümü olan Jazz İstanbul Volume 1 'i çıkardı[1]. Birçok değişik etkinlikte yer aldı. Aynı zamanda İstanbul 12 Orkestrası'nda da solist olarak yer almaktadır. " *

Daha önce dinlemeyenler varsa da şiddetle tavsiye ettiğim bir ses.

*Kaynak: Wikipedia

You May Also Like

0 Yorum