Cruelty Free Ürünler & Hayvanlar Üzerinde Deney Yapmayan Markalar

Herkese Merhaba,


Uzunca bir zamandır kullandığım ürünlerin hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmalar olmasına özen gösteriyorum, göstermeye çalışıyorum. Kendi istekleri ile bünyelerinde bu tip deneyler, testler yapılmasına izin veren insanlar bu konudan tamamen farklı. Çünkü hayvanlar maalesef böyle bir şeyi kabul edip etmeme lükslerine sahip değiller. Acımasızca; bizler için saçma sapan uygulamalardan geçiriliyorlar. En azından tepkimizi böyle bile gösterebilirsek markalarda bence bu yolda kendilerine çekidüzen vereceklerdir diye düşünüyorum.


Görmüş olduğunuz logolardan yola çıkarak ürünlerinizi satın alırken bu kısmı atlamamış olursunuz. Ayrıca yazı ile de belirtilmiş olabilir tabi ki.

Bu postu kullandığım, keşfettiğim ürünler oldukça güncelleyeceğim. Hatta sadece Cruelty Free logosuna sahip ürünleri bile ayrı kısımda belirtmek istiyorum. Sol sekmede de " Cruelty Free Markalar " adı altında ayrı bir liste tasarladım. Oradan da istediğiniz yardımı alabilirsiniz. Bugüne kadar alıp kullandığım ürünlerle başlamak istiyorum. Şimdi bakım ürünleri konusunda kullandığım marka alışkanlıklarım değişmeye başladı. Elimde ki kozmetik ürünleri bitene kadar da kozmetik konusunda da duyarlı markalara geçişimi tamamlamış olmayı umut ediyorum. Kullandıklarıma, tanıştığım marka ve ürünlere gelecek olursak;

1. sırada şampuan konusunda Giovanni Cosmetics markasının ürünü yer alıyor. Bu marka Gratis'lerde satışta, ithal bir ürün. Hem hayvanlar üzerinde deney yapmıyor hem de bitkisel içeriğe sahip. Benim saçlarımda ve saç derimde maalesef aşırı kuruluk problemi var. Bu yüzden kabuklanma, kaşınma ve pul pul dökülmelerime senelerdir çözüm bulamadım. Bu ürünü de Sevgili birtutamben sayesinde denedim. Fakat bu seferde kremine bir türlü denk gelip de alamadım. Tek başına başlarda gösterdiği etki zayıfladı bana göre. Saçınızı köpürttüğünüz anda ki verdiği ferahlık hissi muhteşem. İlk fırsatta kremiyle birlikte de deneyip etkisini sonuçlandırmak istiyorum. eğer böyle bir probleminiz varsa ürünleri set halinde alıp deneyebilirsiniz. 


2. sırada cilt bakımı konusunda Moshos Garden markası yer alıyor. Uzunca bir süredir kullandığım ürünlere sahip bir marka. Duymayan, denemeyen de kalmamıştır umarım. Geçtiğimiz aylarda çıkardıkları yeni seri ürünlerle de kalbimizi bir kez daha fethettiler. Moshos Garden bitkisel hatta daha aşmış durumda organik sertifikalı içerikli ürünler konusunda sağlam bir marka. Hayvanlar üzerinde deney yapmadıklarını da bu logoya sahip olarak ilan ettiler. Ve ben artık bakım konusunda farklı bir marka arayışına girmeyi düşünmüyorum açıkcası.

Kullandığım bakım ürünleri ise; Sıcak Havlu Yüz Temizleyici, Amber&Gül Kil Maskeri, Shea&Lavanta El ve Yüz Kremi, Manga & Shea Vücut Kreması, Tırnak Bakım Yağı3. sırada Roll-on konusunda Gratis'te denk gelip aldığım Crystal Essence markasına ait Mineral içeren Papatya ve Yeşil Çay özlü Roll-on deodorant yer alıyor. Bu ürünün taş şeklinde olanları da hep dikkatimi çekiyordu ama karar veremeyip ilk bu ürünle başladım. Artık bu markaya ait diğer ürünleri de kullanacağım konusunda eminim. Bu marka hayvanlar üzerinde deney yapmamasının yanında temiz içeriğe sahip olması ile de ön plana çıkıyor. Özellikle biz kadınlar için tehlikeli kanser yapıcı maddeleri içermemesi gönül rahatlığı ile kullanmanızı sağlıyor. Terlemeyi engellemeden sadece kokusu ile savaşıyor ve verdiği ferah koku gün boyu sizi koruyor. Beyaz leke yapmaması da artı.4. sırayı Saç konusunda denediğim ve memnun kaldığım bir marka alıyor. Live Clean markası hayvanlar üzerinde test yapmadığı gibi hayvansal içeriklere de yer vermiyor ürünlerde. Bitkisel özlere sahip ürünleri Paraben ve türevleri koruyucu ve kimyasallardan da uzak duruyor. Ayrıca ürünlerinde kullandıkları ambalajlar ise tamamen geri dönüşümlü. 

Bu markadan benim tercihim Purple Jewel serisine ait bukle belirginleştirici sprey olmuştu. Deniz tuzu etkili spreyler ile aynı etkiye sahip bana göre. Verdiği şekillendirme ise tatmin edici. 
You May Also Like

3 Yorum

 1. Hayvan deneyi yapmayan Naturalite firması ürünlerini tavsiye ederim hemde doğal

  YanıtlaSil
 2. Şampuan hala satılıyorsa alacağım. Öneriler için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Giovanni sampuani kullandim ve memnun kaldim. Kokusu da cogu sampuana nazaran daha hos

   Sil