Watsons Vs. Yves Rocher - Göz Makyajı Temizleyicileri

Göz makyajı temizliği tamamen bir iş tamamen bir eziyet benim gibi tembeller için. Hazır mendillerle elimden geldiğince temizlememeye çalışıyorum ama bazen o kadar çok üşeniyorum ki elim mecburen hazır mendillere gidiyor. Birçok marka da göz makyajı temizleyicisi bulunuyor. Hemen hemen içerikleri de aynı. Ancak benim için önemli olan gözümü yakmaması -göz içime kaçırmasam bile- ve çok yağlı vıcık vıcık bir his bırakmaması.
Yves Rocher'den aldığım göz makyajı temizleyicisini çok sık olmasa da bazen kullanmak zorunda kalıyorum. Fakat gözlerimi aşırı derecede yakıp, gerçek anlamda gözyaşlarına neden olduğu için hep gönülsüzce döküyorum pamuğuma. Ayrıca inanılmaz yağlı. Bir de yağı temizlemek için tekrar bir işlemden geçirmek zorunda kalıyorum. Bu da benim için artı artı iş.
Gelelim tesadüfi yeni keşfime. Watsons'tan geçen hafta ki indirimden almıştım. Geçen bu günler boyunca ve kullanım sıklığıma göre bence yorum yapacak kadar deneyimim oluştu. Öncelikle hafif, gül benzeri bir kokuya sahip. Yağlı his bırakmıyor. Gözleri yakmadan, yaşartmadan rahatlıkla temizliyor. Benim gibi sürekli siyah kalem ve siyah maskara kullanıyorsanız bile kolayca, yormadan temizliyor. Bir de temizliği bitince göz bölgenizin ferahladığını, rahatladığını hissediyorsunuz. Ayrıca en az gözlerimiz kadar hassas olan dudaklarımız için de etkili bir temizleyici bu.
Şimdilik güzel bir temizleyici bulduğuma göre Yves Rocher kenara atılabilir. Belki de süresi bitene kadar orada öyle kalacak mecburen. Aranızda deneyen varsa yorumunu dinlemek isterim (;


You May Also Like

0 Yorum