9. Çukurova Kitap Fuarı


Herkese Merhaba,

Bu yılın Kitap fuarının da kazasız belasız atlattık çok şükür. Aslında bu yıl gitmeyi düşünmüyordum. Çünkü, geçen yıl otopark sıkıntısı, içeride ki inanılmaz saçma kalabalık bu fikrimi desteklemişti. Ta ki imza günleri listesinde Deniz Erten adını görene kadar.

Son günü olması kafamda yine kalabalık olacağı fikrini yerleştirse de bu tanışmayı gerçekleştirmek ve imzalı kitaplarıma ulaşabilmek için Pazar günü yola koyuldum. 

Fuar alanına 1 km mesafe kalmışken trafik yoğunluğu başladı. Bu sebeple otoparkta yine yer bulabilmek mucizeydi. Neyse ki içeriye giriş sırası çabucak ilerledi ve içeriye adımımı attım. Elimde kroki ile gidip önceden belirlediğim noktalara uğrayıp, fuar günlüğümü tamamladım.

Ekstradan Ece Temelkuran, Ali Türkmen imzalı kitapları da bonus oldu. Sakin sıralı imza noktaları en sevdiğim.Gelelim Deniz Erten ile tanışmamıza. İnanılmaz mütevazi ve şahane bir insan saatlerce sohbet ettik ama daha da edebilirdik yani. İsmini Pi kitabı ile farketmiş olsam da ona olan sevgimin uzun yıllar süreceği dün netleşti. Kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.


Anlatmama kelimelerim, cümlelerim yetmez. Merak edenler DenizErten.com adresinden ayrıntılara ulaşabilir.

Özetle tüm kalabalığa ve olumsuzluklara rağmen çok memnun ayrıldığım bir fuar güncesi oldu. Ama bu fuar olayına acilen bir çözüm getirilmeli. Ders kitaplarının aynı fuarda olması bana hep saçma geliyor. Onlara özel eğitim fuarı olsa daha mantıklı. Ayrıca fiyatların da çoğu yayın evinde indirimli olmadığını görmek sinir bozucuydu. İnternetten çok daha uygun fiyatlara aldığımızı söylemek isterim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

16 Yorum

 1. canım o trafik cehennem gibiydi

  YanıtlaSil
 2. Eskiden Beyoğlundaki Tüyap Kitap Fuarlarında çalışırdım. Kitap tüm teknolojik gelişmelere rağmen vazgeçilmezim.

  YanıtlaSil
 3. Biz de geçen hafta Ankara Kitap Fuarı'ndan çok güzel kitaplar edindik..

  YanıtlaSil
 4. eskiden tüyap fuarını hiç kaçırmazdım şimdi gitti taa beylikdüzüne gidemiyorum..

  YanıtlaSil
 5. Kitap fuarlarını seviyorum ve her yıl çocuklarla gideriz. Ama almaya gelince tercihim netten yana. Daha ekonomik oluyor..

  YanıtlaSil
 6. Ah ben gidemedim. Çok imrendim şimdi..:)

  YanıtlaSil
 7. Sizin de Adanalı olduğunuzu gözden kaçırmışım..Ben de uzakta olduğum için, ve her yıl bu fuar yarıyıl tatilinden bir hafta öncesine denk geldiği için gidemediğime üzülürdüm. Bu yıl Adanaya yakınım ama yine gidemedim,çok kötü gribe yakalandım:( Neyse sağ olsun babam benim yerime aldı kitaplarımı:)) Tabiki o atmosferi solumak daha farklı olurdu..

  YanıtlaSil
 8. Fuar güzel geçmiş çok belli :)

  YanıtlaSil
 9. Ne güzel bir gün olmuş bazen çok sıkıntılı zamanlarda bunaldığında bir ufacık mutluluk tüm günü aydınlatır, senin adına da güzel gününü bir kez daha hayal etmiş oldum, paylaşım için teşekkürler sevgiler

  YanıtlaSil
 10. İnternet her zaman daha uygun gelmiştir bana fuar keyfide bir başka olur.

  YanıtlaSil
 11. Ah buralarda da bir kitap fuarı olsa yakınlarda. Bir sürü almak istediğim kitap var.

  YanıtlaSil
 12. Saç rengine takıldım markasi ney :))

  YanıtlaSil
 13. Saç rengine takıldım markasi ney :))

  YanıtlaSil
 14. Kitap fuarlarını çok severim...

  YanıtlaSil
 15. Eleanor and Park merak ettiğim kitaplardan yorumunuzu bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 16. Burdada kitap fuarı yaptılar bayıla bayıla gittim ama çeşit son derece azdı istediğim hiç bir kitabı bulamadım:((

  YanıtlaSil