Aliexpress.com Alısverısım


Herkese Merhaba,

Yine bir aliexpress.com alışveriş yazısı ile karşınızdayım. Her ne kadar dolar yükselmiş olsa da hala fiyatlar ülkemizden çok çok iyi durumda diye belirtmek isterim. Özellikle fırça fiyatlarının ülkemizdeki garip rakamları beni hala sinir etmeye yetiyor. en basit örnekle şöyle bahsedeyim kısaca; bildiğimiz Türk markaları 1 fırçanın tek fiyatını neredeyse Aliexpress'tekilerin toplu paket fiyatına eş değer tutuyorlar. Bu bana çok saçma geliyor açıkçası.

Gelelim benim aldıklarıma. Ben aldığım fiyatları yazdım ama siz görüntülemek isterseniz hepsinin üzerine satıcı linklerini ekledim. Fiyatlar değişkenlik gösterebilir uyarayım.


Iphone 6 kılıfı ben telefon değiştirdikten sonra gelince kötü oldu aslında ama onu da işine yarayan birine verdim. 

Konjac sünger; 0.74 $


Kailijumei marka rujları resmen görüntülerinden dolayı çok merak ediyordum. ama hem orjinalinin yüksek fiyatı hem de ruj kullanma oranımın düşüklüğünü düşününce Aliexpress'ten almak mantıklı geldi.

Flame Red rengini seçmeme rağmen alakasız bir hafif pembe tonu ortaya çıkıyor sürünce ki bunu sevdim diyebilirim (:

Kailijumie Ruj; 3.83 $


Kurabiyelere isim yazmak için kullanılan bu aparatı ise tesadüfen gördüm ve düşünmeden attım sepete. Çünkü, bu tip ürünleri aradığım zaman bulamıyorum illa ki (:

Kurabiye harf tahtası; 1.16 $


Tekli fırçalar ise en sevdiklerim. Ortada ki aydınlatıcı/yelpaze fırça daha önce başka bir satıcıdan almıştım ama çok çabuk ayrılmıştı o birleşme yerinden. Bu sefer başka bir satıcıdan aldım ve bu daha sağlam görünüyor.

Kontür fırçası; 1.00 $
Aydınlatıcı fırçası; 0.36 $
Far fırçası; 0.16 $


Fırçalarımı haftalık olarak yıkadığımda bir çoğu kuruyup, diğer haftaya yetişmiyor maalesef. Hal böyle olunca da böyle toplu setler en büyük kurtarıcım oluyor.

12li fırça seti; 2.78 $


Geçtiğimiz yıllarda bir yaz tatilinde güneş gözlüğümü kaybettiğimden beri fiyatı uygun gözlükler de almaya başladım. Arabada, çantada, plajda başına iş gelse de üzülmeyeceğim şekilde hoşuma gidenleri alıyorum.

Güneş gözlüğü; 2.96 $

Aliexpress.com alışverişi hakkında istediğiniz zaman yorum yazabilir ya da instagram üzerinden dm gönderebilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, bir sonra ki yazımda görüşmek üzere (:

You May Also Like

8 Yorum

 1. Güle güle kullan Aliexpress fiyatları gerçekten çok makul 😄

  YanıtlaSil
 2. Kurabiye harf olayına bayıldım ben. Eşim sever bu siteyi, alıp durur bişeyler.

  YanıtlaSil
 3. ben de alışveriş yaptım.. fiyatlar daha uygun gerçekten. bir de çabuk gelse. siparişi vereli bir ay oluyor neredeyse.

  YanıtlaSil
 4. Güle güle kullan canim ben üye oldum ama daha alisveris yapmadim.

  YanıtlaSil
 5. Güle güle kullan. Halen cesaret edip almışlığım yok :(

  YanıtlaSil
 6. ben de alışveriş yapmadım bu siteden :) ürünlerini güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 7. Güle güle kullan. Çok güzel ürünler.

  YanıtlaSil
 8. iyi günlerde kullanın aliexpress ten hiç alışveriş yapmadım olumsuz yorumlar duymuştum o nedenle hiç denemedim daha önce ebay dan alıyordum nasıl hızlı sorunsuz gönderim oluyormu

  YanıtlaSil