#inceleme - Avene Termal Su & Güneş Sonrası Nemlendirici Bakım Losyonu


Herkese Merhaba,

Güneş ve sıcaklık kendine göstermeye başladığından beri cildimizi ekstra koruma yollarına geçtik hepimiz. Güneş koruyucularımızı sürmeden dışarı çıkmadığımız gibi evde de cildimizi rahatlatacak çözümlerle hasarı en aza indirmeye çalışıyoruz.

Avene termal su hep en merak ettiğim ürünler arasındaydı. Çünkü, tüm termal sular bir yana Avene bir yana yorumunu çok sayıda insan yapıyordu. Kullanana kadar abartı gibi gelse de kullandıktan sonra ne kadar haklı olduklarını düşündüm.

Yine Avene 'e ait güneş sonrası bakım losyonu ise Adana'da alışveriş yaptığım eczanede denemem için verilmişti. Yaz mevsiminin başlamasıyla şahane bir hediye olmuştu bana.


Avene Termal Su ile yorumlarıma başlayayım. Öncelikle kokusuz bir ürün. Hani zaten termal su ne kokabilir derseniz önceden kullandığım başka markalarda değişik kokular burnuma geliyordu, bunda öyle bir şey yok.

Termal su olduğu için içeriği mineral madde bakımından oldukça zengin. Bu da suyun yanında cildinizin ihtiyaç duyduğu besinleri almasını da sağlıyor.


Sprey başlığı ise diğer markalarınkinden çok daha verimli çalışıyor. Yoğun bir püskürtme yapsa da yüzünüzde damlacık oluşmasına imkan vermiyor. Sis benzeri bir mekanizmaya sahip. Yüzünüzü rahatlatıcı bir soğuk buhar vermişsiniz havasına sokuyor.


Yani özetle Termal su benden de tam not aldı. Deney yapması tek eksisi. Avene diyorum; hadi şu deneylerden vazgeç be canım (:


Güneş sonrası nemlendirici bakım losyonuna gelirsek, şu an daha kullanım zamanlaması olarak çok başlardayım diyebilirim. Ama verdiği nemlendirme özellikle güneş sonrası kuruyup, gerilen cildime çok iyi geldi.

Kokuyor gibi geliyorsa da çok hafif bu koku. Rahatsız edici değil.

Yapısı gördüğünüz gibi klasik losyon kıvamında. Bu da güneş sonrası ürünün cilt tarafından emilmesini olumlu etkiliyor. Güneş sonrası ürünler süt ya da su kıvamında olduğunda etkisi daha az oluyor çünkü.


İçeriğinde Termal su bulunan bu krem vücutta güneşten dolayı oluşan kızarıklık ve acıların önüne geçme özelliğinde. Ayrıca içeriğindeki yağlar ile de gerekli nemlendirmeyi sağlıyor.

Avene ürünlerini yetkili eczanelerden temin edebileceğiniz gibi internetten de Dermokozmetika 'dan ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

Termal su deneyimlemem için Dermokozmetika tarafından gönderilmiştir.

You May Also Like

1 Yorum