Yatak Örtüsü Sorunsalı (;


Herkese Merhaba,

Evlilik hazırlığı döneminin bu kadar stresli ve kurgu dolu geçeceğini az çok tahmin edebiliyordum. Ancak, kendi yaşam tarzım ve görüşümle pek de uyuşmadığından zorlanmam diye düşünürken kendimi daha da bilinmez bir çıkmaz yola soktum ve günden güne bu yolda kaybolmamak için fazlasıyla uğraş veriyorum. Çünkü, biliyorum ki kendimi tutmasam ya da zorlamasam o yol beni alıp, sürükleyecek (:

Ne peki bu mevzu sizce ? Tabii ki büyüklerimizden gelen ve nesiller boyu süren ev eşyaları sorunu. Başka bir deyişle çeyizlik mevzular.

Çalışan insanlar için pek de cazip olmayan bir konu eminim ki, hele bir de benim gibi özel sektör çalışanı iseniz tek tatil gününüz Pazar ve bunda da bu tip ev ıvır zıvırlarıyla uğraşmak işkence.

Neyse, gelim derdime; yatak odası mobilya takımını bile seçip, karar vermek son derece zordu benim için. Çoğu insan düşünmeden sevdiği renge ya da bütçesine göre karar verebilirken biz bloggerların işi bi tık daha zor bence. Çünkü, bekar evinde blog fotoğraflarımız için ayrı köşeler yaratmış olmamız medeni halimizin değişmesi ile bunu tekrar yoluna koyabilecek çözüm arayışına sürüklüyor bizi. Durum bu olunca açık renk takım olması için çabaladım mobilyaların. Nitekim araştırıp, buldum. Bu soruna da tik atarak, bitirdik.

Şimdi yeni bir sorunumuz başladı. O da tekstil grubu. Yatak örtüsü, nevresim takımı, yorganı, yastığı ıvırı zıvırı.. Bu konuda da araştırmalara başlasam da istediğim tek şey beni yormaması. Gözüme hitap edecek ve minimal formda olacak olması da extraları.

Çok fazla çeşit arasında kaybolmamak adına kendime seçtiğim birkaç modeli sizlerle de paylaşmak istiyorum. Ayrıca bu konuda öneri ve fikirlerinize de açığım her zamanki gibi. Aslı şurada şahane bir model var, özelliklerini incelemeni tavsiye ederim dediğiniz yerleri de benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
Hıı yatak örtüsü çok mu lazım dediğinizi de duyar gibiyim (: Bence de lazım değil zaten alacağım maksimum 2 tanedir. Daha fazlasına tahammül edemem. Sabah işe giderken üstün körü üzerini ört, akşam yatarken hop yere itekle felsefem bu (:


Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

1 Yorum