Muhteşem Çikolatalı - Kurabiye Severler İçin


Herkese Merhaba,

Kurabiye denilince aklınıza ne geliyor ? Benim aklıma mesela ilkokul döneminde okuldan eve geldiğimde masanın üzerinde kardeşimle beni bekleyen bir tabak dolusu un kurabiyesi geliyor. Yanında da koca bir bardak süt. Sonrasında kurabiye canavarı hayatıma girdi, en sevdiğim karakter oldu (: Yıllardır hala arada onun gibi döke saça yerim kurabiyeleri.

Sadece lise yıllarımdan itibaren yeni pişen kurabiye kokusu beni rahatsız etmeye başladı. O zamana kadar pişer pişmez yiyen ben, sonrasında o koku ile birlikte yiyemez oldum. Annem de son yıllarda benden önce pişirir, ben eve gelene kadar o kokuyu tüketmiş olurdu.

Bu alışkanlığımla beraber pastane kurabiyelerine de alıştım. Hatta marketlerde satılan kutulu kurabiyeler de favorim oldu. Ve son günlerde tanıştığım Muhteşem Çikolatalı'nın kurabiyelerine ise aşık oldum diyebilirim. 1 tanesi bile inanılmaz doyurucu (:


Akşamları evde yemeye fırsat bulamadığım için ofiste daha çok tüketiyorum bu tip atıştırmalıkları. Ve paketi kaptığım gibi ofise götürdüm. Bir çok çeşidi olmasına rağmen ben en çok Tahinli olan Dört isimli kurabiyeyi sevdim.


Görüntüsü bile ne kadar lezzetli olduğunun kanıtı bence.

Diğer çeşitlerinden bahsetmem gerekirse; Koz (Ceviz ve bitter çikolatalı), Kara (Kakao ve bitter çikolatalı), Orjinal (Vanilya ve bitter çikolatalı), Fındık (Fındıklı, bitter ve sütlü çikolatalı), Tatlı Acı (Biber ve bitter çikolatalı) çeşitleri bulunuyor.


Biberli mi dediğinizi duyar gibiyim. Evet, hafif bir acı bırakarak ağzınızda çikolata ile buluşturuyor. Daha önce biberli çikolata yemeyenlere de değişik gelen bir tat olacaktır. Yalnız ben Ukrayna'da biberli çikolatayı da çok severek tüketmiştim.Katkı maddesi içermeyen, parça bitter ve sütlü çikolatalarını barındıran, tereyağlı ve tamamen el yapımı kurabiyelere ulaşmak isterseniz Muhteşem Çikolatalı adresini ziyaret etmelisiniz. Yedikten sonra mutlaka beni de bilgilendiren olur mu yorumlarınızı merak ediyorum (:

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

0 Yorum