Avon - Cannabis Sativa Oil (Kenevir Yagı) Serisi


Herkese Merhaba,

Avon K6 katalogunda bizi şahane bir seri ile buluşturdu. Hemen hemen 1 aydır kullanıyorum ve çok sevdim. Gönül rahatlığı ile önerebilirim. 

Cannabis sativa serisinde yüz temizleme yağı, yüz kremi ve el-vücut balmı yer alıyor. Bunlara ek ben bir de yüz temizleme jeli ya da köpüğü olmasını isterdim.

Kenevir Yağı, yenileyici özelliği ile öne çıkmış bir içerik. Omega yağ asitlerince zengin bir kaynak olarak kızarıklık görünümünü en aza indirmeyi hedefliyor. Cildi dengeleyip nemlendirerek de cildin hem iyi görünmesini hem de göründüğü kadar iyi olmasını sağlıyor.


Öncelikle yüz temizleme yağı ile başlamak istiyorum yazıma. Cannabis sativa oil bir diğer adı ile kenevir yağı doğal bir antioksidandır. Uyarıcı etkisi bulunmamasına rağmen hassas ve alerjik ciltlerin yavaş yavaş kullanmasını tavsiye ederim. 

Ben seride en çok yüz temizleme yağının performansını merak ederken benden önce kullanan Sevgili Başak gözlerimi yaktı değince biraz üzüldüm ve hevesim kaçtı açıkcası. Elime geçtikten sonra hatta 1-2 gün kullanmaya korktum. Çünkü, normalde benim gözlerim de hassas ve tam da o dönemde gözlerimdeki alerji ile mücadele ediyordum. 

İlk kullandığım gün gözlerime hiç değdirmeden sadece yanaklarımı, alnımı, burun üstümü ve çenemi temizledim. Elinize dilediğiniz kadar alıp, masaj yaparak temizliyorsunuz. Ilık su ile yıkamanız yeterli oluyor. Sonrasında başka bir ürün sürmeseniz bile idare ediyor.

Sonraki günlerde alerjim sakinleşince gözlerimde de denemek istedim. Yine hafif hafif ve korka korka. Ama çok ilginç bir şekilde bu sefer gözlerimi yakan bir ürün olmadı. Demek ki içeriğinde alerjimi azdıran ya da gözlerimi rahatsız edecek bir şey yok. Ama hala çok dikkatli kullanıyorum.

Çok güzel temizlediğini söylemek isterim. Ferah ve rahatlatıcı bir kokusu var. Yağ olmasına rağmen vıcık vıcık bulaşmıyor ve su ile kolaylıkla temizleniyor.


Gelelim el ve vücut balmına. Balm dediği için yapısını daha vazelin tarzı yoğun bekliyordum fakat o kadar değil. Ama krem ya da losyonlardan daha yoğun formlu olduğunu söyleyebilirim.

Kullanmaya başladığım dönem dediğim gibi tüm vücudumu saran bahar alerjisi ile baş etmekteydim. Kaşıntım ara ara yokluyordu maalesef. Bu balmı da çok fonksiyonlu olduğu için tercih ettim. aşırı kuruyan ellerime çok iyi geldi. Özellikle kol ve bacaklarımdaki kaşıntıya da. Hızlı emilip, cildime şahane bir parlaklık verdi. Hafif kokusu ile kadife gibi bir cilde kavuşmamı sağladı.


Son olarak da gündüz kreminden bahsedip yazımı sonlandırıyorum. Sabahları uyguladığınız bu krem cildi gün boyunca koruyup, nemini kaybetmemesini sağlıyor. Yüz ve boynunuza uyguladığınız bu kremin yapısı oldukça hafif ve yumuşak. 

Seri halinde kullanmak her zaman etkilerini artıyor ürünlerin. 


Yapıları da gördüğünüz gibi; yağ renksiz, balm ve krem beyaz renkli. Balm daha kalıplı yapıya sahipken gündüz kremi daha akışkan yapıda. Çok hafif kokuları var ama rahatsız edici düzeyde değil. Hatta tam tersine ferahlatıcı.

Yazımın başında da belirtmiştim bu seriyi çok sevdim.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

2 Yorum

  1. Bu seri benımde cok hoşuma gitti nedense.

    YanıtlaSil
  2. dediğin doğru bir de yüz temizleme köpüğü olsaydı çok iyiydi :-))

    YanıtlaSil