Medikoz - Peel off Green Tea Mask (Yosun Özlü Yüz Maskesi)

Herkese Merhaba,

Biraz uzun zaman sonra yeniden bloga uğramak, burada vakit geçirebilmek güzel. Kim ne yaparsa yapsın, kimler hangi yolları seçerse seçsin benim yerim burası sanırım. Arada motivasyonum fazlasıyla düşse de üzerimdeki sorumlulukları hafifletmek en büyük keyfim. Gelmişken de geçtiğimiz hafta denediğim bir ürün yorumumu sizlere getirdim. Bol fotoğraflı bir yazı olacak şimdiden uyarayım (;

Öncelikle Medikoz'dan bahsedeyim kısaca. Medikoz, 2001 yılından günümüze Türkiye'de üretilen uluslararası dermokozmetik markalarının tanıtım, uygulama ve satışını yapmaktadır. Güzellik merkezi ve kliniklere özel olarak geliştirilmiş ürünleri; bireysel mutluluklara odaklanarak daha sağlıklı ciltler için çalışmaktadır.

Daha önce yine Medikoz bünyesinde yer alan Dr. DNA Mask'ı Lerzan sayesinde denemiştim. Bu maskeler de yine Lerzan vasıtası ile tanıştığım ve denediğim ürünler olarak listeme girmiş oldu. 

Maske 2 içerikli. 1 numara jel, 2 numara toz formda. Tamamı güzellik merkezlerinde profesyonel kişiler tarafından uygulanan bir ürün. Bize evde bu maskeyi deneme fırsatı verdikleri için de extra teşekkürler.


1 numaralı paketin içeriği ve yapısı gördüğünüz gibi. Jel formlu bir ürün. İçerik listesinde sudan sonra yer alan Sodium Alginate ya da diğer adıyla Sodyum aljinat, yosunlardan elde edilen ve su bağlayıcı özelliği nedeniyle kullanılan bir karbonhidrat. Yine son günlerde oldukça popüler olan Niacinamide'i de görebilirsiniz listede. Cilt beyazlatıcı ya da cilt tonunu dengeleyici olarak düşünebiliriz. Yosun özlü maske ayrıca yeşil çay ve cadı fındığı özlerini de içeriyor. Bu yüzden Green Tea Mask ibaresi de paket üzerinde belirtilmiş.

2 numaralı paket toz formlu bir ürün. İçeriği jel ürüne göre daha kalabalık. Diatomit yosun özlerinden elde edilmiş bir fosil türüdür. Bol miktarda silis içerdiği için sanırım toza beyaz rengini de bu içerik veriyor. Ayrıca benim için Hidrolize Kolajen ise en belirgin içerik. 

2 paketi olabildiğince karıştırıp son haline getiriyorsunuz. Yalnız size tavsiyem bu tip karıştırmalı maskeleri tek kullanımlık kaplarla yapmanız. Benim maske fırçam ve kasem sonrasında kullanılamaz hale geldi ne yazık ki (: Maskenin kalanı katılaşınca çıkmadı hiç bir yerden (:

Tüm cilt tiplerine uygun detoks etkili bu maskeyi tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayabiliyorsunuz. Hatta yardımcı olabilecek biri ile tüm yüzünüze uygulanabiliyor. Göz kapaklarınızı kapatıp, sadece burun delikleri açık kalacak şekilde tüm yüzünüze sürüp, 15-20 dk bekletiyorsunuz. Sonrasında kalıp halinde çıkıyor zaten. Ancak ben klasik maske tarzında uygulayabildim. 

Boynuma sürdüğüm kısımlarda bekletme süresince kaşıntı ve yanma hissettiğim için boynumdakileri daha önce çıkarmak zorunda kaldım. Kızarıklık fotoğrafta da belirgin hatta.

Yüzümde ya da gözlerimde herhangi bir yanma ya da hassasiyet yaratmadı.
Maskenin uygulanmış ve temizlenmiş halini görüyorsunuz. ciddi anlamda fark yaratan bir ürün. Ki ben profesyonelce uygulamamış olmama rağmen. Bu maskeyi herhangi bir güzellik merkezinde yaptırmış olsam yepyeni bir ciltle çıkardım herhalde.

Bu maske ile birlikte içeriklere de biraz ağırlık vermeye başladığımı farketmişsinizdir. Daha çok yeniyim. Bu konuda Başak seviyesine gelmek yürek ister (: ama bir yerden de başlamak gerek diye düşünerek daha ayrıntılı yazmaya çalıştım.

Umarım faydalı bir yazı olmuştur, bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (:

You May Also Like

2 Yorum

  1. aslım enfes bir yazı olmuş, izninle hikayede paylaşacağım akşama... öptüm

    YanıtlaSil