Quesera Ürünleri - Sabun & Katranlı Sampuan


Herkese Merhaba,

Yeni haftayı yeni yazı ile açalım. Bu aralar yazılarım yine birikti. Ve uzun bir dönem yine evde olacağız gibi o dönemde eksiklerimi tamamlarım diye düşünüyorum.

Quesera %100 bitkisel içerikli ürünlere sahip bir marka. Ayrıca sabunları %100 el yapımı. Ben kokulu sabunları çok seviyorum. Özel olarak üretilenlerin cildime etkisi olumlu olmuştur genelde. Ayrıca havlu ya da çamaşır çekmecelerimizde de kokulu sabun olayına bayılıyorum.Öncelikle Katranlı Şampuandan bahsetmek istiyorum. Çam ve Ardıç Katranı içeriği ile oluşturulan bu şampuan antiseptik özelliği ile saç dökülmelerinde, saçkıran, uyuz, sedef, egzama ve dermotit üzerinde oldukça etkili. Ayrıca içeriğinde yer alan Phytokeratin sayesinde saçları nemlendirerek daha sağlıklı ve hacimli görünmesini sağlıyor. Bitkisel özler ve E-vitamini saçlara parlaklık kazandırıyor.

Katranın kokusu ağır gelebilir. Ancak özellikle saç deriniz problemli ise mutlaka şans vermelisiniz. Benim cildim kuru ve pul pul dökülmeye müsait. Bundan saçlarım da en kötü şekilde etkileniyor. Yani saç derim kuruyup, kaşındıkça saç kalitem düşüyor. Ve uzun yıllar önce farklı bir markanın yine katranlı şampuanını deneyerek çok memnun kalmıştım. alternatif olması açısından bunu da denemek istedim. Sevdiğim ve düzenli kullanacağım şampuanlar listeme girdi. Köpürmesi güzel, sonrasında saç kremine ihtiyaç duyabilirsiniz alışık değilseniz bu maddeye.

Ben sadece saçımda değil köpürtme sonucu oluşan köpükleri de cildime yedirerek cildimin de bu katrandan olabildiğince bol faydalanmasını sağlıyorum. Kaşıntı ve dökülme için kurtarıcı resmen.
Gelelim o nefis sabunlara. Seçim yaparken çok zorlandım. Özellikle mini boy ve kutulu sabunlar da aklım kalmadı değil. Ben Argan, Orkide ve Ginko Biloba'dan yana tercihimi kullandım. Özellikle Orkide'nin rengi ve kokusu muhteşem. Hepsinin ayrı ayrı etkileri ve özellikleri var tabi.

Quesera Argan Sabunu; Antiseptik ve nemlendirici özelliği sayesinde el, yüz, vücut ve saç için rahatlıkla kullanılabilir. Antioksidan ve cilt onarımında etkili. Tahriş olan cildinizi onarıp, sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Ayrıca saçlarınızı da besleyip, güçlendiriyor. Cildinizi temizlerken içeriğindeki yoğun Gliserin sayesinde nem dengesinin korunmasına yardımcı oluyor. Kokusu şahane.

Quesera Orkide Sabunu; Asya ülkelerinde cilt bakım rutinlerinin bir çoğunda Orkide çiçeğinin Ekstratı yer almaktadır. Cilt renk tonunu eşitler, deriyi besler ve güzelleştirir. dolayısıyla pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur. Cildi çevrenin kötü etkilerinden koruyarak, cildi yumuşatır. Hoş kokusu Afrodizyak etki yaratırken, hücreleri yenileyici ve gençleştirici olarak da etkili.

Quesera Ginko Biloba Sabunu; Gençleştirici etkisi ile bu gençliğin uzun dönem muhafaza edilmesini sağlar. Vücuda ya da cilde masaj ile uygulandığında cilde verdiği canlılık ve nem gözle görülebilir şekilde belli oluyor. Saç bakımında kullanılmasında hiç bir sakınca yok. Kendine has kokusu rahatlama sağlarken, karın ve bacak için sıkılaştırıcı özelliği ile cilde istediği desteği sağlıyor.

O kadar bol ve özellikle ürünler var ki markada mutlaka ayrıntılı incelemelisiniz. Ben Katran solüsyonu ve saç kremini de denemek istiyorum ilk fırsatta. 

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (; 

You May Also Like

1 Yorum