8. Çukurova Kitap Fuarı Izdırabı


Başlıktan da anlaşıldığı gibi en sevdiğim, aylarca beklediğim, sürekli web sitesini kontrol edip etkinlikleri, yazarları, imzaları takip ettiğim fakat bir türlü istediğim keyfi yakalayamadığım bir fuar günümün sonrasından bildiriyorum size. 

Gitmeden önce ayrıca benim yaptığım gibi etkinlik, imza, katılımcı listesini kontrol edin ki kimseyi atlamayın. Bakın örnek aşağıda (:


Sevdiğim yazarların imzalarını alma, onlarla tanışıp, gerçekten güzel ve hoş sohbet etme arzum olmasa; gidilecek, çekilecek çile değil Çukurova Kitap Fuarı. Tamam tüm halk gelsin ona bir şey demiyorum da bebeklerle gelmek nedir arkadaş. Bence kesinlikle girişi cüzi bir miktarda olsa ücretli olmalı ki kitaptan soğumayalım. İçeride inanılmaz bir kalabalık ve yoğunluk, dışarıda ise park yeri bulma ve otoparktan çıkma sorunu var. Ders kitaplarına yönelik olan standlar bu fuarda olmamalı ya da ayrı bir günde ayrı bir alanda yapılmalı. Ya da belli ki bu fuar alanı yetmiyor yani bunu daha fazla zorlamamak lazım.

Ayrıca çoğu kitapçı ya da yayıncı fiyatlar konusunda çok da insaflı değildi. Bir de ben sürekli kitap alışverişi yaptığım için fazla kitap almadım. Yani istediklerimin çoğunu daha önceden almıştım zaten. Bence fiyatlar konusu da cazip hale gelmeli bu kadar yoğun bir katılım gözlendiyse.

Neyse şikayetlerimi bir kenara bırakayım ve genel duruma geçeyim hemen sizi daha fazla yormadan. Gelen yazarlar gerçekten tam 10 numaraydı benim için. Daha fazlası tabi ki gelmeli. Ama buna da şükür demek en mantıklısı. Benim favorim her zaman ki gibi Yekta Kopan'dı. Sıcaklığına, samimiyetine aşina ve hayran olduğum kıpır kıpır, pozitif insan. Yine tüm stresi alıp götürdü. İmza sırasının çok olmaması da en güzeliydi (:Gelelim diğer candan yazarımıza. Enver Aysever ile tanışma fırsatını da yakalamış oldum bu fuarda sonunda. Twitter'dan severek takip ettiğim ve çok merak ettiğim romanını bugün imzasıyla birlikte almak daha da keyif verdi. Herkesle tek tek uzun uzun konuşması ise +1 yazdırdı hanesine. Çok sıcakkanlı olduğu fotoğraftan da belli değil mi zaten (;


Evet gelelim fuarın en mutlu eden anlarına. Gerçekten kitap okuyan insanların bir arada olması çok güzel bir duygu. Ayrıca benim gibi tek giden insan sayısı da fazla olduğu için rahatlıkla herkes birbirinden fotoğraf yardımı talep edebiliyor. Ve kimse itiraz etmeden bu isteğini gerçekleştiriyor ya da siz gerçekleştiriyorsunuz. Bir sonra ki fuarı da yine iple çekeceğim (;


You May Also Like

2 Yorum

  1. Kitaptan daha güzel olan bir şey de imzalı kitap :)
    Keyifle okuyun.

    YanıtlaSil