Frei Öl Yara Izi & Çatlak & Leke Yağı SkinCare OilHerkese Merhaba,

Uzunca bir süredir deneyimlediğim Frei Öl Yara İzi & Çatlak & Leke Yağı SkinCare Oil'e ait deneyimlerimi paylaştığım yazımla sizlerleyim. Bundan 5-6 sene öncesine kadar yağ denilince aklıma hep vıcık vıcık bulaşan, cildim tarafından emilemeyen ve istediğim zaman temizleyemeyeceğim ürünler gelirdi. Fakat son yıllarda cildimin daha da kurulaşması beni kremlerden çok yağlara itti. Cildime daha çok nüfus ediyor ve etkisini daha çabuk gösteriyor.

Durum böyle olunca piyasadaki yağları keyifle ve merakla dener oldum. Frei Öl uzun zamandır merak ettiğim bir markaydı. Skin Care Oil'in ilk Frei Öl ürünü olmasıyla da oldukça anlamlı bir hikayesi var. Bu yıl 50. yılına özel 5000 adet Rose Gold ambalajı ile karşımıza çıktı. Metal görünümlü fakat plastik bir şişesi var. Oldukça hafif, çantanızda bile rahatlıkla taşıyabilirsiniz.


İçerik etiketi gördüğünüz gibi, özetlemem de gerekirse alkol, parafin/paraben, renklendirici, koruyucu madde ve silikon içermiyor. Ayrıca vegan bir yağ.

Kullanım tavsiyesi; temiz cilt üzerine ürünü bolca sürüp, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamak. Minimum 12 hafta günde iki kez ürün uygulanmalı, eğer vaat ettiklerini görmek istiyorsanız. 

Öncelikle ben gece yatmadan önce tüm cildime yedirerek kullanmayı tercih ettim. Çünkü, gündüz sürüp herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmak istemedim. Gece sürüp yattığımda sabahları pamuk gibi bir ciltle uyandım. Resmen bebek teni kıvamına getirdi.

Ortalama 1 hafta sadece geceleri kullandıktan sonra ve olumsuz bir durum yaşamayınca sabah ve akşam olmak üzere kullanmaya devam ettim. Sabah yüzümü yıkadıktan sonra makyaj öncesi çok az bir miktarı tüm yüzüme yediriyorum. Çok çabuk emilen bir yağ olduğu için herhangi bir yağ kalıntısı kalmıyor. Cildimi pürüzsüz bir hale getirerek makyaja çok güzel hazırlıyor.


Yüzümde beni rahatsız eden lekem yok çok şükür. Yaz döneminden kalma ufak ufak güneş yanık lekelerim vardı ve onları azaltarak bariz fark ettirdi. Bir de kaş-bıyık aldırımlarımdan sonra genelde hafif alerjik tahrişler yaşadığım bölgelerde kullandım. Ve sonuçlarından çok memnun kaldım. Kızarıklık ve kabarmaları sıfırladı.

Az önce söylediğim gibi çok ince yapıda ve hemen emiliyor. Çok hafif, rahatsız etmeyen bir kokusu var ve ben kokulu ürünleri genelde daha çok seviyorum.

Kuru bir cildiniz varsa özellikle denemenizi tavsiye ediyorum. Ellerimdeki kuruluktan kaynaklanan kaşıntıları normal bir el kreminden çok daha iyi bir şekilde gideriyor.

Frei Öl ürünlerine Watsons mağazalarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendi sitelerinde de satışları mevcut.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (;

You May Also Like

7 Yorum

 1. makyaj altına kullanmayı denememiştim ama merak ettim hemen deneyeceğim o şekilde de ..

  YanıtlaSil
 2. Bu aralar cok duydum bu ürünü ben de deneyecegim 😊

  YanıtlaSil
 3. Son derece güzeltasarımının yanı sıra harika sonuçlar veren web sitesi.
  https://www.hiztesti.online

  YanıtlaSil