CAPICADE - COLLAGEN, CAFFEIN, BIOTIN, AT KUYRUGU BITKI OZLU SAMPUAN


Herkese Merhaba,

Covid salgını herkes için tam bir dönüm noktası oldu bence. Bu dönemde evde durdukça alışkanlıklarımızın bir çoğu değişti, yenilendi ve güncellendi. Benim için hala içimin rahat etmediği ve düşününce tedirgin olduğum kuaföre gitmek. Hoş dışarıda da keyfimize göre gezip tozduğumuz yok. Maskeyle gezmektense evimde rahat rahat otururum modundayım birazcık daha. 

Hal böyle olunca bir çok kişisel bakım işimizi evde kendimiz halletmeye çalıştık. Ve ben aylardır saçlarımı kestiremediğim için uzadı da uzadı. Normalde düzenli olarak 3-4 ayda bir uçlarından kestiriyorum çünkü 1-2 parmak da olsa. Ama kullandığım ürünler sayesinde bu uzama sağlıklı bir şekilde devam etti. Hatta saçımı boyası gelip geçmiş olmasına rağmen hiç sırıtmıyor.

Gelelim başlık konumuza. Aslında bu ürünle birlikte son aylarda kullandığım başka ürünlerim de var onları da başka yazılarda anlatmak istiyorum. Çünkü hepsinden çok memnun kaldım.

Capicade yıllar önce tanıştığım hatta Bikahvebiblog mini etkinliğimizde de ana sponsor olarak dostluğumuzu pekiştirdiğimiz bir marka. Yeni formül ve ürünler ile de bu yıl oldukça popüler durumdalar. Eczane ürünü olmaları zaten kalitelerini gösteriyor.

Capicade Collagen Caffein Biotin Şampuanı bu yılın en yenisi. İçeriğinde Kolajen, Kafein, Biotin, B5 vitamini ve At Kuyruğu bitki özü gibi birçok faydalı madde bulundurmakta. Bu içeriklere göz gezdirdiğinizde saçlarınızın canlanıp, şahlanmaması için hiç bir engel yok.


Kolajen son yıllarda önemi artan bir etken madde ya da ben artık algıda seçici mi davranıyorum bunu bilemedim. Vücudumuzda en çok bulunan proteinlerden birisi olmasına rağmen yaşımız ilerledikçe vücudumuzdaki Kolajen azalıyor ne yazık ki. Bu da cilt ve saça inanılmaz zarar veriyor. Cildimizin ve saçımızın cansızlaşmasına neden olduğu gibi saçların dökülmesinin de en önemli nedeni. 

Şampuanın içeriğinde yer alan Biotin ve B5'e ek olarak Kafein saç diplerinin uyarılmasını sağlıyor. Uyarılan saç dipleri canlanarak gelişmeye devam ediyor. Tabi içeriden ve dışarıdan desteklendiği sürece.

At Kuyruğu bitki özünü anlatmama gerek yok bile. Saçlar için nimet.


Şampuanın rengi ya da buram buram bir kokusu yok. Çok fazla da köpürmeyen türden. Ben bu şampuanı kullandığımdan beri aşırı memnunum. Saç dökülmem öyle aman aman yoktur ama arada yıpranıp, cansızlaştığını çok hissederdim. Artık böyle bir sorunum da kalmadı. 

Sık kullanıma ve tüm saç tiplerine uygun bir şampuan. Yıkama sonrasında saç kremine ihtiyacınız olmuyor. Benim sorunlu saç derime bile inanılmaz iyi geldi. Saç derisi sağlıklı olduğu sürece de sağlıklı saçların devamı geliyor.Bir de saçların hızlı uzamasını sağlarken sağlıklı uzaması hepsinden önemli tabi ki. Bebek saçlarımla yıllar sonra yeniden mücadele ediyorum şu an (: Hacimsizlik sorununuz ya da mat görünen saçlara sahipseniz mutlaka denemelisiniz. Aslında daha düzenli ve aynı pozda çeksem daha iyi olurmuş ama uzamasını ve hacmini göstereyim istedim.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sevgiler (:

You May Also Like

4 Yorum

 1. Gerçekten baya hızlı uzamış saçların! Ben daha önce Revox'un çok benzer içerikli bir şampuanını kullandım; ancak benim saçlaırmı biraz yağlandırdı gibi hissettim. Capicade de aklımda olsun; hoş bu ara elimde o kadar çok şampuan var ki ne zaman sıra gelir bilemiyorum :))) Güle güle kullan Aslı'cım!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bol ürün gerçekten sıkıntı, biraz istikrarlı olup minimum ürünü düzenli kullanmak şart bence (: Çok öptüm Başak'cım (:

   Sil
 2. Baya iyi ve hızlı uzamış canım. Listeme ekliyorum hemen bu ürünü👍
  Sevgiler
  Makyajlikareler

  YanıtlaSil